Dla każdej kobiety ważny jest wygląd zewnętrznym, bo po nim jesteśmy często oceniani. Jest on szczególnie ważny kiedy mamy stały kontakt z innymi ludźmi w pracy, bo kreujemy pewien wizerunek. Zadbane włosy, paznokcie i skóra, są podstawą.

Dlaczego wypadają włosy?

lekarz od wypadania włosówPiękne, zdrowe i zadbane włosy, nie są do końca wynikiem genów, bo możemy o nie skutecznie dbać każdego dnia. Każdy włos ma określony cykl życia, po którym w naturalny sposób obumiera i wypada. To zupełnie normalne zjawisko, szczególnie w okresie jesienno – zimowych, kiedy większość osób traci sporo włosów. Lekarz od wypadania włosów każdego dnia przyjmuje dziesiątki pacjentów z różnymi problemami skóry głowy i włosów. Na stan naszym kosmków wpływa dieta, pielęgnacja i sposób życia. Jeżeli palimy papierowy, niezdrowo się odżywiamy, nie wysypiamy i unikamy wysiłku fizycznego, to z pewnością nasze włosy nie będą gęste i mocne. Jeżeli wypadanie włosów utrzymuje się dłużej niż dwa, trzy miesiące, to należy się udać do trychologa, ponieważ może to świadczyć o poważnej chorobie. W gabinecie lekarza od włosów, wykonywane jest badanie skóry głowy specjalną mini kamerą z funkcją dużego powiększenia. W ten sposób trycholog jest w stanie dokładnie obejrzeć jak wygląda skóra na głowie i dobrać odpowiednią terapię leczniczą. Do jego gabinetu przychodzą pacjenci z łysieniem plackowatym, nadmiernym wypadaniem włosów, czy łuszczycą. Oczywiście to tylko niewielki fragment pacjentów i ich dolegliwości. Im szybciej skorzystamy z porady lekarza, tym lepiej dla naszych włosów.

Włosy są bardzo wrażliwe i mogą reagować wypadaniem na wiele czynników. Najczęściej pod wpływem stresu wypadają nam włosy w dużych ilościach i konieczne jest wtedy zastosowanie specjalnej terapii zaleconej przez lekarza trychologa. O włosy trzeba tak samo dbać jak o skórę.

Twarda oprawa pracy dyplomowej<< >>Pracowników przewoże wynajętym busem

O Autorze : Bartek Kolaczyk