Jestem tak zwanym wolnym strzelcem. Łapię jakieś prace na zlecenie a dodatkowo świadczę usługi w dość szerokim zakresie. Potencjalnych pracodawców sam sobie znajduję, ponieważ oferuję swoją pracę za niskie wynagrodzenie i jestem w tym świetny.

Montaż schodów zewnętrznych 

schody metalowe zewnętrzne śląskWidziałem, że niedaleko powstaje nowy budynek. Nie interesowało mnie jakie jest jego przeznaczenie, ale wiedziałem jedno. Mają powstać tam schody metalowe zewnętrzne śląsk i postanowiłem się tym zainteresować. Podszedłem do kierownika budowy i zacząłem o tym rozmawiać. Planuje on wynająć jakiegoś podwykonawcę, ponieważ jego ludzie nie znają się na montażu takich schodów. Furtkę miałem otwartą. Od razu powiedziałem, że mogę zamontować schody metalowe zewnętrzne śląsk za niewielką opłatą, ponieważ jestem konkurencyjny i na pewno zrobię to świetnie. Facet początkowo się wahał, ale jak opowiedziałem mu więcej o sobie i o tym co robiłem to zgodził się mnie zatrudnić. Trafiłem tam w idealnym czasie, ponieważ w przyszłym tygodniu już mają być te schody montowane. Nawet są materiały przygotowane. Dziwiłem się, że jeszcze nie mieli człowieka do tej pracy, ale cieszyłem się, bo dzięki temu pojawiła się szansa dla mnie. Mimo tego, że będę pracował za mniejszą wypłatę niż inni w branży to i tak na tym całkiem nieźle wyjdę. W międzyczasie mam kilka innych zleceń to w tym miesiącu portfel będę miał gruby. Kiedy zabrałem się za montaż tych schodów to pracownicy budowlani chętnie mi pomagali. Świetnie się dogadaliśmy wszyscy.

Przechodząc teraz obok tego nowego budynku jestem dumny, że mam swój wkład w to jak teraz wygląda. Świetnie sobie poradziłem i teraz ten facet często się do mnie odzywa jak ma jakąś robotę do wykonania. Zawsze mi wpadnie jakiś dodatkowy pieniądz.

Zwierciadło wody gruntowej a początek inwestycji<< >>Odpowiednie modele krzeseł do warsztatu

O Autorze : Grzegorz Sarkow