Na świecie istnieje bardzo dużo ciekawych substancji chemicznych, które dzięki swoim specyficznym właściwościom ale także ich zastosowaniu znalazły naprawdę bardzo korzystne względy jeśli chodzi o funkcjonowanie wielu branży przemysłowych. Do takich substancji zalicza się glikol etylenowy. Bowiem jest to substancja, która w dzisiejszych czasach znalazła bardzo szerokie zastosowanie.

Specyfikacja glikolu etylenowego

glikol etylenowyGlikol etylenowy jest to substancja, która zaliczana jest do alkoholi. Związek ten o wzorze sumarycznym C2h6O2 posiada naprawdę bardzo korzystne właściwości względem wielu branży przemysłowych. Jeśli chodzi o właściwości chemiczne to glikol jest cieczą bezbarwną, która wykazuje bardzo wysoką lepkość. Jeśli zmieszamy go z wodą bez problemu połączy on się z nią, ponieważ łączy się z nią bez ograniczeń. Jeśli chodzi o rozpuszczalność w innych substancjach to zdecydowanie można powiedzieć, że przebiega to w różnych okolicznościach. Najczęściej glikol etylenowy otrzymuje się z etylenu, który zostaje poddany pod reakcję katalizacji, która utlenia nam etylen. Następnie powstaje tlenek etylenu, który w połączeniu z wodą daje glikol etylenowy, który znalazł naprawdę bardzo dużo zastosowań. Najczęściej wykorzystywany jest w przypadku produkcji włókien syntetycznych ale także i żywic. Często wykorzystuje się go także jako płyn Borygo czyli płyn, który stosowany jest w przypadku chłodnic samochodowych w celu chodzenia samochodu. Lecz jeśli chodzi o kontakt ze skórą człowieka zdecydowanie należy powiedzieć, że jest szkodliwy w związku z czym uważajmy na wszelkiego rodzaju kontakt z tą substancją.

Jeśli chodzi o specyficzne substancje chemiczne, które wykorzystywane są w dzisiejszych czasach to zdecydowanie należy powiedzieć, że dużą rolę odgrywa tutaj glikol etylenowy. Jest to bowiem związek, który za pośrednictwem swoich właściwości chemicznych pozwala się wykorzystanie na różnoraki sposób.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zespołu weselnego?<< >>Zwierciadło wody gruntowej a początek inwestycji

O Autorze : Władimir Kliczkowski