Wakacje to czas, kiedy mam czas na sprawy, których nie mogę rozpocząć w roku szkolnym. Jako nauczyciel, mam dwa miesiące wakacji tylko dla siebie. W tym roku zapowiadały się one jednak bardzo pracowicie i ostatecznie tak też się skończyły. Moja mama poprosiła mnie bowiem o remont domu, a konkretniej o ocieplenie go z zewnątrz za pomocą styropianu. Długo się nie zastanawiałem, ponieważ wiedziałem, że muszę jej pomóc.

Istota ocieplania domu styropianem

styropian WrocławSłysząc prośbę mamy od razu się zgodziłem. Wiedziałem, że nasz dom rodzinny potrzebuje tego remontu, także długo nie czekałem z decyzję. Co więcej, kiedyś ocieplałem swój dom styropianem, toteż wiedziałem już jak to się robi. Postanowiłem więc sam podjąć się tego zadania, tym bardziej, że domek jest mały, a ja miałem w tych sprawach doświadczenie. Z początkiem wakacji pojechałem więc do domu mojej matki z dużą walizką, ponieważ wiedziałem, że ocieplanie zajmie mi parę dni. Jako że moja mama mieszka we Wrocławiu, ucieszyłem się, ponieważ wiem, że w tym mieście istnieje dużo hurtowni budowlanych, w których dostanę dobrej jakości styropian Wrocław jest naprawdę sprzyjającym remontom miejscem. Kiedy w końcu zakupiłem odpowiednią ilość styropianu we wrocławskiej hurtowni, od razu zabrałem się do pracy. Czułem się szczęśliwy, że pomagam swojej mamie. Tym bardziej, kiedy widziałem uśmiech na jej twarzy. Żałowałem jedynie, że tak długo zwlekałem z tym remontem.

Dzisiaj z radością spoglądam na dom mojej mamy. Mam satysfakcję, ponieważ dzięki mojej pracy mama wydaje mniej pieniędzy na drewno na opał. Dom jest cieplejszy dzięki porządnej warstwie wrocławskiego styropianu. Czasami żartujemy wspólnie z mamą, że powinienem zwolnić się z posady nauczyciela i założyć własną firmę budowlano-remontową.

 

Rozwój odnawialnych źródeł energii<< >>Potrzebuję wielu urządzeń przemysłowych

O Autorze : Szymon Krzyżewski