Mam najlepszą pracę pod słońcem. Nigdy nie myślałam, że kobieta mogłaby coś takiego robić, jednak pracuję z mężczyznami i to oni wykonują najcięższe prace fizyczne. Ja głównie dyryguję im co mają robić i zarządzam wszystkim. Zawsze lubiłam przyrodę, jednak teraz mogę się spełniać przez projektowanie jej i budowanie ogrodów.

Zakładamy najlepsze ogrody

zakładanie ogrodów śląskKiedyś mój znajomy, który ma firmę zakładanie ogrodów śląsk, powiedział, że szuka pracownika i pytał, czy nie mam nikogo godnego polecenia. Nikogo takiego nie miałam, więc sama zgłosiłam się na ochotnika. Na początku pomyślał, że żartuję, ale jak już z tydzień później siałam razem z nim trawę, to zorientował się, że mówiłam na poważnie. Miałam doświadczenie, ponieważ dużo pracowałam u babci w ogrodzie i musiałam sadzić, wyrywać chwasty i inne tego typu rzeczy. Czasami mamy gotowy projekt do wykonania, który zleca nam projektant, czy też właściciel ogrodu. Czasem też dają nam wolną rękę i możemy działać zgodnie z naszym upodobaniem. To mi się najbardziej podoba. Siedzę wtedy do nocy ze szkicownikiem i rozmyślam, co będzie najlepiej wyglądało w tym ogrodzie. Sugeruję się też wyglądem domu, aby wszystko do siebie pasowało i tworzyło zgraną całość. Niełatwo jest zadowolić klientów, jednak ja zawsze wkładam całe serce w to co robię i staram się, by wszystko się każdemu podobało. Często trzeba poprawiać coś po kilka razy, żeby było idealnie, ale mnie to nie przeszkadza. Uwielbiam sadzić kwiaty i widzieć, jak trawa wschodzi.

Nie zamienię mojej pracy na żadną inną. Pracuję na świeżym powietrzu, najczęściej na wsiach, z dala od miasta pełnego spalin. Czuję wtedy, że żyję w zgodzie z naturą i pomagam ludziom stworzyć ich idealne ogrody marzeń. Razem z chłopakami tworzymy całkiem zgraną ekipę.

Zanieczyszczenia w wodzie kranowej - chlor i polichlorek winylu<< >>Najlepsze wypożyczalnie w mieście

O Autorze : Krystian Ząbek