Wśród metod termoizolacji pomieszczeń na szczególną uwagę zasługuje pianka poliuretanowa. Jest to doskonała alternatywa dla wełny i innych tradycyjnych okładzin, które mają chronić przed zimnem i zapobiegać wydostawaniu się ciepła poza budynek.

Termoizolacja pianką PUR poddaszy, dachów, stropodachów, budynków inwentarskich

ocieplanie poddaszy pianką - dobra cenaBardzo ważne jest dokładne ocieplenie poddasza w budynkach mieszkalnych i użytkowych. Ciepło zawsze kieruje się ku górze, przesuwając jeszcze nienagrzane powietrze w dół. W związku z tym najwięcej ciepła gromadzi się właśnie pod dachem budynku. Jeśli poddasze nie zostanie odpowiednio zabezpieczone materiałem termoizolacyjnym, to niestety ciepło będzie wydostawać się na zewnątrz. To z kolei przyczynia się do zwiększenia kosztów ogrzewania danego budynku. Właściciele tracą pieniądze na zakup opału, a ogrzewanie nadal nie jest wydajne. Na ocieplanie poddaszy pianką – dobra cena można liczyć w ofercie wielu firm, które zajmują się izolacją budynków. Sama pianka poliuretanowa może też służyć do ocieplania innych pomieszczeń. Nadaje się idealnie do dachów płaskich, stropodachów, dachów łukowych. Piankę poliuretanową można zastosować na ściany wewnętrzne budynku, a także na ściany zewnętrzne. Dodatkowo pianką PUR można ocieplać stropy nad piwnicami i fundamenty. Oczywiście inne elementy konstrukcyjne także można izolować za pomocą tego materiału.

Dodatkowo pianka poliuretanowa służy do ocieplania budynków inwentarskich. Można nią ocieplać pomieszczenia do przechowywania warzyw i owoców, a także pieczarkarnie, kurniki, chlewnie, ubojnie, stajnie, obory i znacznie więcej. Pianka poliuretanowa ociepla również elementy architektury, do których można zaliczyć rurociągi, przewody wentylacji, klimatyzacji, zbiorniki. Wszystko po to, by zabezpieczyć pomieszczenia przed wydostawaniem się ciepła na zewnątrz.

Najlepszy kurier międzynarodowy<< >>Nowoczesne rodzaje ogrodzeń

O Autorze : Piotr Damaszek