Podczas doboru idealnej sali na przyjęcie weselne większość Par Młodych sprawdza dostępne na rynku oferty pod kątem kosztów. Warto jednak pamiętać, że na cenę sali wpływa nie tylko jej wielkość i lokalizacja, ale także szereg innych czynników.

Koszt sali weselnej – dekoracje, ilość osób, catering

sale weselne Zielona GóraRestauracje, hotele, domy weselne i inne placówki specjalizujące się w organizacji wesel w swoich ofertach posiadają różny zakres usług. W Polsce wynajem sali najczęściej wiąże się także z organizacją przyjęcia, czyli przygotowaniem i obsługą cateringu. Podane ceny za tzw. „talerzyk” wiążą się z opłatami od każdej osoby zaproszonej na wesele (często opłaty są naliczane od pary). Warto jednak pamiętać, że sale weselne Zielona Góra to szeroki wybór różnych ofert, a w koszty usługi mogą zostać wliczone dodatkowe elementy. Dla wielu Par Młodych ważne jest, aby wynajem sali gwarantował również dekoracje w wybranym stylu. Obecnie modne są świeże kwiaty, dekoracje ekologiczne oraz balony, które przeszły już do klasyki weselnej. W cenę wynajmu sali mogą zostać wliczone również ciasta i słodycze, drobne przekąski, lody (zwykle opłata za „talerzyk” to dania gorące i zimne zakąski). Pary Młode mogą otrzymać również tort weselny. W przypadku alkoholu bardzo często za wniesienie dodatkowych butelek poza wykupionymi w lokalu organizującym przyjęcie weselne, należy dopłacić (tzw. korkowe). Podczas porównywania sal weselnych warto zwrócić uwagę, ile wynosi zaliczka. Ważne jest także, czy wynajmujący salę obniży koszty w przypadku, gdy planowana liczba gości się zmniejszy (ten fakt powinien być zgłoszony na jakiś czas przez przyjęciem).

W koszt sali weselnej wchodzi nie tylko jej wynajem, ale także stoły i krzesła, piękne dekoracje oraz szereg usług dodatkowych. Bardzo często sala wynajmowana jest wraz z obsługą cateringową (takie rozwiązanie stosuje wiele hoteli i restauracji).

 

Pogotowie komputerowe do nagłych przypadków<< >>Tapety wykonane z włókna

O Autorze : Bartek Kolaczyk