Żeby wulkanizator był zdolny do wymiany opon w ciężarówce nie musi posiadać szczególnie więcej sprzętu niż posiada dotychczas. Przede wszystkim musi posiadać montażownice ciężarowe.

Podnośniki kolumnowe – kiedy będą potrzebne?

podnośniki kolumnowe dla profesjonalisty

Takie montażownice w przeciwieństwie do zwykłych różnią się jedynie gabarytami i budową, jednak zasada działania jest taka sama dla wszystkich tych urządzeń. Tak samo jak w przypadku mniejszej mamy tutaj łyżkę, która wydłubuje nam oponę z felgi, a po podstawieniu nowej opony wciska ja na felgę. Następnie powinniśmy użyć wyważarki do opon, w tym przypadku nie musimy już stosować żadnych specjalnych wersji tego urządzenia dla opon ciężarowych, gdyż jest ono tak skonstruowane, aby móc wyważyć oponę o dowolnym rozmiarze przewidzianym na rynek masowy. Następnie opony powinny być zamontowane w ciężarówce, a tą powinno się ustawić na urządzeniu do geometrii kół. Kiedy koła zostaną odpowiednio ustawione, czyli tak , aby uniknąć rozbieżności kół. Można oczywiście wziąć pod uwagę możliwości jakie dają podnośniki kolumnowe dla profesjonalisty. Wulkanizator powinien przejść do zamontowania specjalnych czujników TPMS. Takie czujniki mierzą ciśnienie w oponie i zebrane w ten sposób dane zostają przesyłane drogą radiową do komputera pokładowego ciężarówki.

Takie czujniki są niezbędne dla ciężarówek, gdyż nie mogą one sprawdzić ciśnienia w oponie na podstawie systemów ABS i SP jak robią to samochody osobowe.

Wyprawa i dobra witamina K2<< >>Taśma gumowa zakryła wystające elementy

O Autorze : Krystian Ząbek