Wiele lat temu rozpoczęłam swoją przygodę ze skałkami. Na początku było to jedynie aktywne spędzanie wolnego czasu, ale w niedługim czasie, wspinaczka stała się również moją pracą, którą pokochałam z całego serca. Robiłam to, co sprawiało mi przyjemność i czułam, że ta praca, oprócz spełnienia zawodowego przyniesie mi jeszcze inne korzyści.

Kursy wspinaczki w górach 

kursy wspinaczkoweW maju ubiegłego roku ukończyłam wszystkie moje szkolenia, które jeszcze lepiej przygotowały mnie do zawodu instruktora wspinaczki skałkowej. Postanowiłam wykorzystać swoje nowe umiejętności w praktyce i wraz z moją grupą skałkową, „wyskoczyłam” na parę dni w Tatry. Nie znałam jeszcze zbyt dobrze moich kursantów, ale miałam nadzieję, że nie będą chcieli zmienić moich zajęć na inne kursy wspinaczkowe. Po dotarciu na miejsce, wraz z najlepszymi kursantami przygotowaliśmy sprzęt i rozpoczęliśmy nasz weekendowy pobyt w górach. Pierwszego dnia, pogoda nas nie rozpieszczała, jednak już następnego poranka mogliśmy rozpocząć naszą wspinaczkę. Jako doświadczony instruktor wspinaczki, przed samym wejściem na skałę, kilkukrotnie przypominałam moim kursantom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz jak mantrę powtarzałam zasady etyczne, które obowiązują w takich miejscach. Podczas całego naszego wyjazdu, wspinaliśmy się w ciekawych miejscach, które pokazały nam swoje piękno, a większość skałek okazała się bardzo bezpieczna. Podczas treningów, ćwiczyliśmy technikę, sprawdzaliśmy sprzęt i rozciągaliśmy zmęczone mięśnie. Każde wejście na skałki okazywało się bardzo dobre i było skutecznym sposobem na to, aby moi kursanci jeszcze lepiej nauczyli się tego wspaniałego sportu.

W późniejszych latach cyklicznie organizowałam kursy zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych kursantów. Obozy odbywały się latem i zimą i zawsze miałam na swoich zajęciach mnóstwo chętnych. Jestem zatem najlepszym przykładem na to, że praca stała się moją największą pasją, a dzięki temu, że mogę uczyć innych wspinaczki górskiej, czuję się niezwykle spełniona. 

Koperty bąbelkowe – sposób na bezpieczną przesyłkę<< >>Od kogo kupić głośniki trójdrożne?

O Autorze : Krystian Ząbek