Moja mama będąc na emeryturze długo szukała zajęcia, aby nie popaść w marazm i nudę. Zawsze była energiczną kobietą i starała się spędzać wolny czas jak najbardziej kreatywnie. W końcu odkryła tajniki decoupage i znalazła swoje nowe hobby!

Lakiery do decoupage z Krakowa!

decoupage w sklepie w KrakowieMama zawsze miała artystyczną duszę, pomimo tego, że przez większość swojego dorosłego życia pracowała w zawodzie. Z zawodu jest natomiast nauczycielem matematyki, która o dziwo, doskonale jej idzie! Moja mama doskonale bowiem radzi sobie zarówno z przedmiotami ścisłymi, jak i humanistycznymi, lecz to właśnie artystyczną sferą jej duszy postanowiłam zająć się i rozwijać na emeryturze. Pewnego piątku, kiedy wracałam do domu na weekend mama poprosiła mnie, abym zakupiła jej lakier do decoupage w sklepie w Krakowie. Kraków jest ogromnym miastem w którym aż roi się od rewelacyjnych sklepów dla plastyków, dlatego wiedziałam, że w każdym z nich znajdę tego typu lakier. Problem jednak polegał na tym, że nie miałam pojęcia o jaki dokładnie lakier może jej chodzić, dlatego ,kiedy ekspedientka w sklepie pokazała mi ich parę rodzajów zdecydowałam się na większe zakupy w postaci kilku typów takich lakierów. Po powrocie do domu wręczyłam mamie lakiery, a ta niesłychanie się ucieszyła. Okazało się, że chodzi jej po prostu o zwyczajny lakier do wykończeń, ale dzięki moim zakupom może dodatkowo puścić wodzę fantazji, ponieważ lakiery, które jej zakupiłam dają fenomenalne efekty końcowe. Kiedy wytłumaczyłam mamie, że nie mam pojęcia o czym mówi, zachęciła mnie bym poszła z nią do pracowni i pokazał mi na czym to wszystko polega. Spryskała kilka przerobionych przez siebie, przepięknych butelek, różnymi lakierami i po jakimś czasie ukazał nam się widok końcowy.

Butelki wyglądały tak, jakby popękały, jednak te pęknięcia dodawały im niesamowitego uroku i nie były rzeczywistymi pęknięciami na szkle, lecz efektem, jakie nadawał dany lakier. Byłam pod wrażeniem, jak jedna rzecz może tak poprawić wygląd czegoś, co przerabiało się kilka godzin!

Co polecam kupić z Lillamai?<< >>Kosmetyk z aloesem - pomocny w każdym domu

O Autorze : Ryszard Dowiecki