W czasie urlopu większość z nas nastawia się na wypoczynek. Plaża, leżak, basen, leżak, taras z widokiem na góry, leżak. No tak,  w zasadzie skoro odpoczynek, to przecież trudno oczekiwać czegoś innego, niż właśnie taki sposób urlopowania.

Aktywny urlop na trasie Green Velo

green velo - noclegi dla uczestnikówA może jednak warto spróbować czegoś innego? I wcale nie chodzi o zwiedzanie. Aktywne wakacje to coś, na co decyduje się coraz więcej osób. Aktywne, czyli jakie? Cóż, można oczywiście zdecydować się uprawianie ogródka. Są również inne możliwości. Wśród nich prym wiodą z pewnością kajaki i rowery. Z wakacjami kojarzą się zwłaszcza kajaki, ale także cykliści mają gdzie się wybrać w czasie urlopu. W całej Polsce powstaje mnóstwo tras i ścieżek rowerowych, z których można korzystać głównie w letnich i wiosennych miesiącach. Znakomitym przykładem jest Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Ten infrastrukturalny, turystyczny projekt biegnie przez teren pięciu województw we wschodniej części kraju: świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie, podlaskie i warmińsko-mazurskie. Oczywiście to nie tylko znakomita trasa dla rowerzystów, ale również wiele innych elementów. Przykład? Jeśli idzie o green velo – noclegi dla uczestników rowerowych wypraw znajdują się w zasadzie na każdym odcinku szlaku. Większość obiektów oczywiście trzeba uznać za miejsca przyjazne cyklistom. Osoby korzystające z trasy znajdą stojaki na rowery, będą mieli okazję umyć jednoślad oraz oczywiście odpocząć w komfortowych warunkach. Możliwość nocowania na trasie to także świetna okazja, by pozwiedzać okolicę, a miejsc godnych uwagi jest sporo na całej długości Green Velo.

W okolicy szlaku można spędzić czas na łonie natury, można również zobaczyć wiele historycznych miejsc i zabytków. Poza tym trasa oferuje miejsca odpoczynku czy punkty gastronomiczne, dzięki czemu do dyspozycji ma się w zasadzie wszystko, czego potrzeba na wakacjach.

Polecane serwisy telefonów<< >>Kościół z niezawodnym żyrandolem

O Autorze : Grzegorz Sarkow