Małe dzieci potrzebują konkretnych warunków. Dopiero co urodzone maluszki, kilka dni czy tygodni po urodzeniu, są bardzo wrażliwe i bezbronne. Należy zadbać, aby miały odpowiednie otoczenie do spania. Powinny czuć się komfortowo w swoim łóżeczku, a młoda mama musi mieć pewność, że dzieciątku nic nie zagraża.

Pościel dla niemowląt produkowana z delikatnych tkanin

sprawdzony producent pościeli dla niemowlątJakie cechy musi mieć idealna pościel dla niemowlaka? Przede wszystkim trzeba zatroszczyć się o to, aby nie podrażniała ona bardzo wrażliwej skóry. Nie może być zatem szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Dziecko nie będzie się w niej wówczas dobrze czuło. Rodzice powinni zadbać, aby pościel była mięciutka, delikatna i aby nie zawierała żadnych twardych czy ostrych elementów. Jeśli na przykład poduszka posiada metkę, która może drapać dziecięcą twarzyczkę, lepiej jest ją od razu odciąć. Poza tym ważne jest, aby dziecięcą pościel dostarczył sprawdzony producent pościeli dla niemowląt. Dzięki temu rodzice będą wiedzieli, że zakupiony komplet na pewno posiada te wszystkie cechy, które były zapisane w opisie produktu. Należy też wziąć pod uwagę zmienną temperaturę w pokoiku dziecięcym. Maluszkowi może być raz za ciepło, a innym razem za zimno. Lepiej kupić cieńszą kołderkę i w razie czego nakryć jeszcze dziecko dodatkowym kocykiem. Poza tym cienka kołdra jest lżejsza. Nie chcemy zaś przecież przygnieść dziecka ciężką pierzyną. Lepiej więc poszukać czegoś co waży znacznie mniej. Gdy nastaną mrozy, oczywiście, kołdra powinna być nieco grubsza, ale nie ma też co przesadzać. 

Podsumowując, najważniejsze, aby dziecko w swojej pościeli czuło się komfortowo. Musi być ona bezpieczna i nie posiadać jakichś drażniących skórę elementów. Nie powinna też być za ciężka i zbyt ciepła, bo dziecko będzie się pocić, a to nie wpływa korzystnie na sen, który jest maluszkowi niezbędny. Zwróć uwagę na te wszystkie cechy podczas zakupów.

Na Żoliborzu nie brakuje domów na sprzedaż<< >>Foteliki samochodowe Recaro – przede wszystkim bezpieczeństwo

O Autorze : Olaf Bądzik