Każdy pies powinien mieć dostęp do przynajmniej jednego gryzaka. Chociaż wydaje się nam, że gryzaki są użyteczne dla szczeniąt, tak naprawdę pies w każdym wieku powinien dysponować pełnym dostępem do gryzaka. Możliwość gryzienia działa na psa uspokajająco i neutralizuje uczucie samotności, kiedy pies zostaje sam w mieszkaniu, co dzieje się bardzo często, gdy wychodzimy do pracy.

Naturalne psie gryzaki

gryzaki naturalne dla psaNa rynku znajdziemy wiele różnorodnych produktów, które uznawane są za psie gryzaki. Niektóre z nich wykonywane są z gumy, jednak rosnącą popularnością cieszą się gryzaki naturalne dla psa, które znaleźć możemy w każdym sklepie zoologicznym. Naturalne gryzaki dla psa są nie tylko przedmiotem, który pies może pogryźć, zaspokajając swoje podstawowe potrzeby bezpieczeństwa, ale również jest to doskonała psia przekąska. Gryzaki naturalne poddawane są suszeniu, dzięki czemu stanowią produkt, który może być przez psa gryziony przez jakiś czas. Dzięki suszeniu produkty, z których tworzone są gryzaki, nie tracą swoich wartości odżywczych, a także minerałów i białka. Wszystko to składa się na fakt, iż gryzaki naturalne zaspokajają u psa nie tylko potrzebę żucia, ale również pomagają w oczyszczeniu zębów i jelit. Jeśli nasz pies regularnie spożywa naturalne gryzaki redukujemy ryzyko zarobaczenia jego organizmu, co sprawia, że pies unika problemów zdrowotnych, a jego właściciel dodatkowych wizyt u weterynarza.

Na rynku znajdziemy dość szeroki asortyment gryzaków, które produkowane są z mięs różnego gatunku. Dzięki temu bez żadnego problemu będziemy mogli zakupić produkt, który zaspokoi potrzeby naszego pupila, nie tylko pod względem użyteczności gryzaka, ale również pod względem walorów smakowych, które mają znaczenie zwłaszcza w przypadku wybrednego psa.

 

Jak wybrać idealną salę weselną?<< >>Pyszna kawa z ekspresu

O Autorze : rabartosz