Nadmiar wilgotności powietrza wewnątrz budynków jest wciąż bagatelizowany przez społeczeństwo. Być może dlatego, że problem ten pojawia się zazwyczaj znienacka. Większość niedowiarków tego, jak wilgoć może zaszkodzić naszemu codziennemu życiu, zaczyna reagować dość późno.

Usuwanie wilgoci to nie taka prosta sprawa

usuwanie wilgoci krakówKażdemu zdarzy się zapomnieć otworzyć okien, wskutek porannego pośpiechu. Każdemu zdarzy się odczuwać nieprzyjemny zapach po powrocie do nie wietrzonego mieszkania. Duży problem pojawia się w momencie, kiedy to zauważymy w narożniku np. pokoju, czarne okrągłe plamki. Oznacza to, że mamy problem z pleśnią. Świadomość tego, że pleśń w naszym mieszkaniu jest szkodliwa powinna nas skłonić do niezwłocznego usunięcia „grzyba” z naszego lokum. Okazuje się jednak, że nie jest to wcale takie proste. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się grzyba, jak np. spryskanie miejsca wystąpienia pleśni środkami chemicznymi. Z reguły plamki znikają w mgnieniu oka, lecz zaraz po rozpyleniu chemicznej substancji powinniśmy się ewakuować z tego pomieszczenia. Środek usuwający grzyba jest równie dla nas niebezpieczny. Może się okazać, że w kolejnym okresie narażonym na wystąpienie pleśni, problem powróci. Oznaczać to będzie zaleganie wilgoci np. pod tynkiem, a co gorsze bezpośrednio w ścianie. Usuwanie wilgoci kraków jest niezwykle trudnym zadaniem. Niełatwo jest osuszyć mury, zwłaszcza w budynkach zamieszkiwanych przez wiele rodzin, jak np. bloki. Problem ten musiałby być rozwiązany przez obu sąsiadów dzielących feralną ścianę. Dostarcza to wielu niezręczności również na polu relacji miedzy mieszkańcami. 

Lepiej zapobiegać niż leczyć. To stare porzekadło, sprawdza się również i w tym przypadku. Jeśli jednak jest za późno, nie zwlekaj. Kontaktuj się z fachowcami od usuwania wilgoci. Z grzybem nie ma żartów! Nie warto narażać zdrowia swojego i swoich bliskich.

Znakomite rozwiązania z zakresu sap<< >>Koniec mojego problemu z trądzikiem

O Autorze : Krystian Ząbek