Deratyzacja, to nazwa kompleksowych usług prowadzących do zwalczania gryzoni w miejscach zamieszkanych przez ludzi i zwierzęta domowe. Gryzonie takie jak myszy i szczury, stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. Potrafią przenosić szereg różnych groźnych chorób, dlatego walka z nimi i korzystanie z usług firm deratyzacyjnych jest tak ważne.

Na czym polegają usługi deratyzacyjne?

usługi dddUsuwanie gryzoni z przestrzeni gospodarczych jest też ważne z innych powodów. Powodują one duże zniszczenia w zapasach żywności oraz potrafią zanieczyścić ją i doprowadzić do wielkich strat finansowych lub nawet do zbiorowych zatruć. Usługi DDD obejmujące deratyzację są stosowane na przykład w spichlerzach i miejscach składowania zbóż. Gryzonie mogą również niszczyć instalacje elektryczne i telekomunikacyjne w budynkach i samochodach doprowadzając do sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu osób. Aby zwalczyć gryzonie stosuje się środki chemiczne lub fizyczne. Obejmują one instalowanie pułapek oraz chemicznych środków wabiących zwierzęta. W wielu obiektach prywatnych istnieje obowiązek deratyzacji. Dotyczy to w szczególności sklepów lub magazynów gdzie przechowywana jest świeża żywność. Obok nich obowiązkiem objętym są obiekty publiczne takie jak szpitale czy  lokale gastronomiczne i wiele innych mających dostęp do artykułów spożywczych i nie tylko.

W zwalczaniu gryzoni równie ważna jest profilaktyka. Utrzymanie w należytym stanie terenu w środku obiektów oraz terenów przyległych, stanowi podstawowe zadanie w zwalczaniu gryzoni. Wszelkie wady infrastruktury oraz nieszczelności utrudniają walkę z nimi w obiektach i powodują powracanie problemu. Regularna czyszczenie i szczelne przechowywanie odpadów komunalnych także przyczynia się do zwalczania ich.

 

Na czym polega drukowanie UV?<< >>Odkurzacze montowane na stałe

O Autorze : Ryszard Dowiecki