Niedawno zakończył się ostatni rok mojej nauki na uniwersytecie. Wiązało się to z napisaniem przeze mnie pracy dyplomowej, którą następnie musiałam oprawić. Każdy student na naszej uczelni musi wydrukować kilka kopii swojej pracy, a do jej oprawienia idealnie nadają się oprawy kanałowe.

Okładki kanałowe do prac dyplomowych

okładka na dyplomOprawa pracy to coś, przez co musi przejść każdy student, który kończy studia. Jest to niezbędne, aby mógł on oddać gotowy licencjat czy pracę magisterską do dziekanatu, swojemu opiekunowi pracy oraz recenzentowi. Osobiście wybrałam twardą okładkę na swoją pracę dyplomową, gdyż jest ona bardziej estetyczna oraz trwalsza od oprawy miękkiej. Poza tym, na okładce twardej możliwe jest wytłoczenie wybranego napisu – w moim przypadku była to praca licencjacka. Własna praca dyplomowa to fantastyczna pamiątka, zarówno dla siebie jak i dla rodziców czy dziadków. Dzięki oprawieniu ją w wytrzymałą okładkę przetrwa ona długie lata na naszej półce. Okładka na dyplom wykonana jest z materiału, który przypomina len, lecz jest to bardzo trwała okleina, którą ciężko zniszczyć. Oprawy prac występują też w różnych kolorach, takich jak granatowy czy zielony. Ja zdecydowałam się na kolor bordowy, który jest wyjątkowo elegancki i pasuje do tłocznych, złotych napisów na okładce. Dzięki swojej budowie umieszczenie kartek w okładce jest proste i szybkie. Nie wymaga sklejania ani innych dodatkowym materiałów, oprócz bindownicy, którą posiada na stanie większość punktów ksero.

Oprawienie swojej pracy dyplomowej w twardą okładkę to częsta decyzja wielu studentów. Chcą mieć oni pamiątkę po jednym z najlepszych okresów swojego życia. Praca w twardej oprawie jest także trwałym oraz eleganckim upominkiem dla naszych rodziców, którzy z pewnością wspierali nas przez okres studiów.

 

Peeling do twarzy<< >>Znany lekarz od wypadania włosów

O Autorze : Tomasz Działkowski