Już za kilka dni w naszym małym mieście zostanie zorganizowany festyn grzybowy, który co roku organizowany jest w różnych miastach naszego regionu.

Elastyczna taśma gumowa okazała się niezbędna

taśma gumowaPrzygotowania do niego na dzień dzisiejszy idą pełną parą, co widać na rynku. Ekipy montażowe przygotowują stanowiska gdzie lokalni i ogólnopolscy przedstawiciele rozłożą swoje produkty, którymi będą chcieli zaciekawić odwiedzających. Powstaje również duża scena, na której będą odbywały się koncerty. Wystąpi nawet jedna z większych gwiazd dzisiejszego polskiego radia, tak więc spodziewamy się wielu wizytatorów. Ta scena właśnie najbardziej mnie zaciekawiła, a konkretnie jej budowa i przygotowania pod nią.
Jest ona rozkładana na płycie rynku, więc tak duże obciążenie musi zostać prawidłowo zamortyzowane, aby płyty nie uległy uszkodzeniu. Spod niektórych elementów metalowej konstrukcji mających kontakt z podłożem wyłaniały się grube płaty pozaginanego materiału. Ponieważ nie dawało mi to spokoju, postanowiłem zapytać, jednego z pracowników ekipy rozkładającej konstrukcję o rodzaj tego podłoża. Uzyskałem informację że jest to bardzo trwała taśma staroużyteczna która ma dodatkowo elastyczną strukturę. Zastosowana pod taką sceną, jest w stanie amortyzować każdy nacisk, który jest na nią wytwarzany. Dodatkowo taka taśma gumowa jest bardzo wytrzymała i ruchoma konstrukcja nie spowoduje jej rozdarcia lub pęknięcia.

Po całej imprezie i rozłożeniu sceny, będzie nadawała się do zwinięcia lub złożenia w płaty i ponownego zastosowania przy takim evencie.

Taśmy o różnych przeznaczeniach znajdziesz na http://pas-met.pl

Wymiana opon w tirze i podnośniki kolumnowe<< >>Moda na nowoczesne wyposażenie myjni

O Autorze : Ryszard Dowiecki