Wiele osób chce pięknego, łatwego w pielęgnacji trawnika w ogrodzie – w tym wielu właścicieli zwierząt domowych oraz rodziców posiadających małe dzieci. Powstaje pytanie: czy można również położyć sztuczną trawę, jeśli psy, koty lub inne zwierzęta domowe swobodnie wędrują swobodnie w ogrodzie? Czy jest ona bezpieczna dla dzieci?

Czy sztuczna trawa jest bezpieczna?

sztuczna trawa cenaRegularnie dyskutuje się, czy sztuczna trawa jest szkodliwa dla zdrowia. Powodem tego jest fakt, że trawa posiada w sobie syntetyczne związki.Wysokiej jakości sztuczny trawnik nie zawiera jednak toksycznego granulatu gumowego i w dodatku posiada certyfikat bezpieczeństwa. Można więc dzieciom oraz czworonożnym przyjaciołom pozwolić pobawić się na sztucznej trawie bez żadnych zmartwień! Większość zwierząt natychmiast rozpoznaje, że trawnik synetetyczny nie jest naturalną trawą. Z tego powodu niezwykle rzadko zwierzę naprawdę próbuje gryźć lub jeść sztuczną trawę. Warto zastanowić się nad tym, czy istnieje ryzyko, że przez zwierzęta zostanie uszkodzona sztuczna trawa cena tego produktu jest adekwatna do jakości, dlatego nie zostanie ona zniszczona. Pies nie jest w stanie wykopać w niej dziurę, więc jest to ogromna zaleta. Jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, więc zabawa dzieci i zwierząt nie stanowi żadnej przeszkody. Inne zwierzęta, takie jak koty, króliki lub świnki morskie, szczególnie lubią leżeć na miękkim trawniku, a trawka syntetyczna jest bardzo mięciutka. Będzie więc podobać się zwierzęciu.

A co jest szczególnie praktyczne to to, że nawet po niewielkim deszczu, dzieci i zwierzęta nie pobrudzą się w ogrodzie, ponieważ mokra gleba będzie odizolowana od wykładziny syntetycznej. Można powiedzieć, że połączenie zwierząt domowych i sztucznej trawy nie stanowi żadnego problemu. Sztuczna trawa pozostajnie piękna, higieniczna i cudownie zielona.

Zalety listew przysufitowych<< >>Nowoczesne reklamy 3D

O Autorze : Olaf Bądzik