Temat survivalu jest bardzo popularny w obecnej popkulturze. Przedstawiany w każdym medium, najczęściej w grach, filmach, serialach czy książkach. Jest to jedna z popularniejszych tematów, na których warto oprzeć swoje dzieło, a dotychczasowe filmy czy gry, świetnie to obrazują ogromną ilością fanów.

Jak gry survivalowe mogą wpłynąć na człowieka?

survivalGry video to istna skarbnica tematyki survivalu. Mamy do dyspozycji wiele gier, nie tylko ofiarują nam możliwość sprawdzenia samego siebie w warunkach np. utknięcia na bezludnej wyspie, czy nagłe zostanie ostatnim człowiekiem na ziemi. Ofiarują przy tym niezapomnianą fabułę, przy czym często najważniejsze decyzje, twórcy pozostawiają graczom. Wzorowym przykładem może być tutaj gra z 2012 roku pt.: „The Walking Dead” studia Telltale Games. Gracz zostaje postawiony przed dokonaniem ważnych decyzji względem fabuły, która toczy wg podejmowanych przez nas decyzji. Jedna błędna decyzja może mieć ogromne konsekwencje w świecie gry, co również może odbić się na graczu, gdyż takie tytuły często przyprawiają nawet największych weteranów o łzy w oczach. Typową grą typu survival jednak myślę, że można jednogłośnie uznać grę „The Forest” z 2014 roku. Wcielamy się w rozbitka, który na bezludnej wyspie zamieszkanej przez kanibalistyczne plemiona, musi odnaleźć swojego zaginionego syna, a tym samym zostaje skazy tylko na siebie i swoje zdolności przetrwania. Tworzenie szałasów czy poszukiwanie pożywienia to tylko dwa z wielu trudności, z którymi musimy się w tej grze zmierzyć.

Gry, chociaż w domyśle mają dawać nam radość i rozrywkę, mogą na nas wpłynąć, kształcić i doprowadzać do płaczu. Gry typu survival uczą nas, byśmy doceniali to, co mamy, bo możemy znaleźć się w sytuacji bez wyjścia, w której wielu z nas, mogło sobie nie dać rady. Jednak myślę, że granie w gry survivalowe pomogłoby nie jednemu człowiekowi pozostawionemu sobie.

Jak zwalczać krety?<< >>Oprawianie w sztuczną skórę

O Autorze : Łukasz T