Ćwiczenia przy pomocy drążków i innych urządzeń umiejscowionych na świeżym powietrzu jest coraz bardziej popularne wśród dorosłych i młodzieży. Mimo że tego typu urządzenia nie są zbytnio zaawansowane technologicznie, znakomicie sprawdzają się podczas prób budowania siły, zręczności, elastyczności czy wytrzymałości wielu partii naszego ciała. Jakie typy produktów spotkamy na placach street workout?

Urządzenia do wykonywania ćwiczeń typu street workout

urządzenia street workoutTego typu urządzenia są zbudowane w bardzo charakterystyczny sposób. Podstawą ich konstrukcji są wszelkiego rodzaju drążki, na których możemy się podciągać, oraz budować siłę i wytrzymałość mięśniową. Urządzenia street workout umożliwiają więc podciąganie na drążku, które w bardzo efektywny sposób zwiększa siłę ramion oraz przedramion i innych partii mięśniowych. Produkty street workout zawierają w sobie także niezliczoną ilość drabinek poziomych i pionowych, na które mogą wspinać się dorośli, młodzież, a nawet dzieci pod okiem swoich opiekunów. Drabinki służą także do ćwiczeń w zwisie, które poprawiają siłę oraz zręczność manualną. Ćwiczenia street workout są popularną formą rozrywki w wielu miejscowościach. Władze miast i gmin dbają o to, aby poprzez budowę tego typu obiektów, rosła świadomość potrzeby aktywności fizycznej wśród mieszkańców. Wiele z tych miejsc jest obleganych przez mieszkańców i cieszy się popularnością dużej ilości osób przez wiele miesięcy w roku.

Ćwiczenia w parkach street workout są niezwykle efektywne oraz dobre dla naszych partii mięśniowych i kręgosłupa. W przeciwieństwie do ćwiczeń na siłowni nie dochodzi w tym wypadku do przeciążeń kręgosłupa, a różne typy lżejszych ćwiczeń ogólnorozwojowych mogą być wykonywane przez nastolatków, a nawet dzieci.

 

Nowoczesne lampy w pokojach pensjonatu<< >>Stylowe meblościanki do salonu

O Autorze : Krystian