Poszukiwania ulgi przy chronicznym bólu pleców nie jednego zapracowanego pracownika korporacji doprowadziły do gabinetów fizjoterapeutycznych. Jednak przy ciągłym siedzeniu za biurkiem lub za kierownicą samochodu warto mieć pod ręką maty masujące, które przyniosą pomoc bez konieczności wychodzenia z domu.

Mata masująca przynosząca ulgę

maty masująceWielogodzinne spędzanie czasu przed komputerem powoduje, że krążenie spowalnia i krew nie dociera do kończyn. Jeśli dochodzi do tego stres, wówczas szybko pojawia się uczucie drętwienia karku i bóle pleców prowadzące do coraz dotkliwszych odrętwień kończyn. Dla osób które zmagają się z tym problemem prostym rozwiązaniem są maty masujące które można zamontować na fotelu i korzystać podczas pracy. Najbardziej zaawansowane modele mat masujących oferują nawet trzy rodzaje zabiegów. Masaż ostukujący pobudza zastałe mięśnie i stawy, a przy tym poprawia nastrój. Masaż wibracyjny pobudza krążenie krwi, które pomaga w rozluźnieniu obolałych mięśni oraz pomaga zwalczać objawy depresji i wypalenia zawodowego. Natomiast głęboki masaż Shiatsu jest w stanie poradzić sobie nawet z przykurczonymi mięśniami i stawami. Taki masaż jest w stanie poprawić motorykę organizmu oraz ogólną sprawność ograniczonego stresem organizmu. W tak ciężkich przypadkach przydaje się także funkcja rozgrzewająca zwiększająca skuteczność głębokiego masażu.

Równie dobrym rozwiązaniem pozwalającym na codzienne korzystanie z maty masującej jest zamontowanie jej na siedzeniu samochodowym. Nawet jeśli chodzi tylko o dojeżdżanie do pracy, bardzo często przejazdy zajmują powyżej 20 minut. Jest to wystarczający czas, aby skorzystać z dobroczynnego wpływu masażu. Ponadto maty chłodzące doskonale sprawdzą się podczas letnich postojów w korku.

Różne wersje rębaków<< >>Wanna z funkcją masażu

O Autorze : rabartosz