Unia Europejska to trzecia, po USA i Chinach, gospodarka świata. Poziom życia jest tu coraz wyższy, a obywatele wszystkich krajów członkowskich, sukcesywnie się bogacą. Kluczowy w tym udział mają fundusze europejskie, które płyną do Polski już od piętnastu lat. 

Dotacja unijna w toruńskim Urzędzie Marszałkowskim 

urząd marszałkowski w Toruniu - dotacjeŻeby się rozwijać trzeba inwestować, ta stara prawda, sprawdziła się również w przypadku realizowania tysięcy projektów unijnych, w ramach, których możemy ubiegać się o dotacje. A warto zaznaczyć, że mogą się o nie ubiegać zarówno osoby prywatne, przedsiębiorstwa, jak też samorządy, gminy i miasta. Oczywiście wszystko jest zależne od tego, do kogo jest kierowany dany projekt. W naszym mieście za projekty unijne odpowiedzialny jest Urząd Marszałkowski oraz podległe mu jednostki. To on rozdziela dotacje i zatwierdza projekty, dlatego jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o wybranych projektach, najlepiej skorzystać ze stron internetowych tej jednostki administracyjnej. Tam znajdziemy wszelkie informacje oraz numer telefonu do osób prowadzących projekty. Urząd Marszałkowski w Toruniu – dotacje unijne przyznaje tylko najlepszym. Tym, którzy ukończyli projekty, do których się zgłosili i coś do nich wnieśli. Czas trwania projektów, których przedmiotem jest dotacja unijna, waha się od kilku tygodni do kilku miesięcy. Udział w projektach jest całkowicie bezpłatny, wystarczy jedynie spełniać wymogi wybranego projektu i złożyć wymagane dokumenty. Jednak pamiętajmy, że ilość miejsc jest zawsze ograniczona funduszami. 

Fakt jest taki, że Polska należy do unii państw najbogatszych na kontynencie, a dzięki funduszom europejskim, a konkretnie dotacjom, poprawiła się nie tylko kondycja materialna statystycznego Polaka, ale również samorządów, gmin oraz miast.

U kogo sprawdzą się rękawice nitrylowe?<< >>Polecane serwisy telefonów

O Autorze : Katarzyna Mikołowska