Bolesne skurcze jelit, które pojawiają się w pierwszych miesiącach życia, są bardzo bolesne i znacznie uprzykrzają życie zarówno maluszkom, jak i ich rodzicom. Dolegliwość ta jest bardzo powszechna, a atak kolkowy może trwać nawet kilka godzin. Najczęściej pojawia się wieczorami i wynika z różnych przyczyn.

Metody na złagodzenie dolegliwości kolkowych

co jest dobre i polecane na kolki dla niemowlątPrzyczyną kolek mogą być zaburzenia żołądkowo-jelitowe, alergie pokarmowe, a także nieprawidłowe ssanie piersi lub butelki, co przyczynia się do połykania zbyt dużej ilości powietrza. Często także za ich pojawienie obwinia się niedojrzałość przewodu pokarmowego, który nie potrafi poradzić sobie ze spożywanym przez maleństwo pokarmem. Wielu rodziców zastanawia się, co jest dobre i polecane na kolki dla niemowląt, jednak nie ma jednej konkretnej metody, która okazuje się skuteczna w przypadku każdego malucha. Często stosowane są domowe metody. Mamy, które karmią piersią, często piją różne herbaty ziołowe, które zawierają rumianek, melisę i koper włoski. W przypadku maluchów, które karmione są butelką , ważne, by wybrać taką, która przeznaczona jest dla maluchów mających takie problemy. Ważna jest także technika karmienia, istotne, by pokarm nie spływał zbyt szybko, a dziecko znajdowało się w pozycji pionowej. W przypadku pojawienia się ataku pomocny bywa masaż brzucha, który uspokaja maleństwo, a także łagodzi dolegliwości bólowe. W aptekach dostępne są także środki, które łagodzą pojawiające się dolegliwości. Masaż antykolkowy, różnego rodzaju preparaty łagodzące dolegliwości, właściwa pozycja podczas karmienia, a także masowanie i tulenie malucha, często okazują się pomocne. W sklepach znaleźć można także różnego rodzaju produkty, takie jak poduszki antykolkowe, które znacznie łagodzą pojawiające się dolegliwości.

Niezależnie jednak od przyczyny ich powstawania ważne jest, by zachować spokój i starać się pomóc maleństwu, gdyż zdarza się, że niepokój rodzica negatywnie wpływa na samopoczucie maluchów. Zachowując zimną krew i starając się zadbać o komfort noworodka często można skutecznie pomóc mu w tego typu dolegliwościach.

 

Prosty sposób na grube i długie rzęsy<< >>Nowoczesny sprzęt grzewczy montowany kanałowo

O Autorze : Łukasz T