Każdy pracodawca zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest miła atmosfera w miejscu pracy. Nie chodzi jedynie o sam fakt, że wszyscy mają wtedy dobre samopoczucie. Ten stan rzeczy przekłada się bowiem bezpośrednio na efektywność pracy i wydajność pracowników. Właściciel firmy może więc osiągnąć lepsze wyniki, co zwiększy jego zyski. Firma więc będzie coraz lepiej prosperować.

Czy integracja się opłaca?

imprezy integracyjne w KrakowieTen prosty schemat ukazuje w dużym uproszczeniu, jak dobre relacje w firmie mogą przełożyć się na jej wyniki. Samopoczucie pracowników nie jest bez znaczenia. Mądrzy pracodawcy bardzo o nie dbają. Nie tylko sukcesywnie badają poziom zadowolenia, organizują ankiety i rozmowy o sytuacji w miejscu pracy. Organizują również pracownikom różne wydarzenia, by ci mogli lepiej się poznać i nawiązać mniej formalne relacje. Wiedzą bowiem, że zrobienie czegoś dla pracowników to w istocie inwestycja. Nawet jeśli wiąże się to z pewnymi nakładami finansowymi, opłaca się to w dłuższej perspektywie. Dobrze obrazują to imprezy integracyjne w Krakowie. Gdy pracownicy znają się tylko na stopie służbowej, często niewiele są w stanie o sobie powiedzieć. Chociaż codziennie spędzają ze sobą mnóstwo czasu, poza pracą nic ich nie łączy. Gdy jednak mają okazję do bliższego poznania, dostrzegają, z jakimi w istocie osobami przyszło im pracować. Pracodawca również ma okazję do odkrycia wielu rzeczy.

Obserwując pracowników w nieformalnych sytuacjach, bliżej ich poznaje, dostrzega różne zalety, a nawet talenty. Dzięki temu jest później w stanie lepiej wykorzystać ich potencjał. Może się bowiem okazać, że dana osoba na aktualnie zajmowanym stanowisku nie wykorzystuje w pełni swoich umiejętności. Pracodawca, który to odkrył dzięki imprezie integracyjnej, będzie mógł zaproponować jej bardzie odpowiednie stanowisko.

Budowanie solidnych bram dla przemysłu<< >>Zatrudnienie wykwalifikowanego projektanta wnętrz

O Autorze : Tomasz Działkowski