W wielu miejscach takich jak na przykład tereny zielone czy parki obowiązuje zakaz używania urządzeń emitujących spaliny. Jeśli planujemy wykonanie w takim miejscu prac wymagających prądu elektrycznego powinniśmy dokładnie zastanowić się nad wykorzystaniem odpowiedniego agregatu takiego jak gazowy, który nie będzie emitował dużej ilości spalin przez co jego działanie nie spowoduje zbyt dużego obciążenia dla środowiska.

Ekologiczne rozwiązanie – użycie agregatu na gaz

Agregaty gazowe LPGPlanując użycie urządzeń zasilanych prądem elektrycznym w miejscu gdzie nie możliwe jest użycie silnika spalinowego warto zastanowić się nad zastosowaniem odpowiedniego agregatu prądotwórczego zasilanego na przykład gazem. Takie urządzenia są wynajmowane przez specjalistyczne firmy posiadające odpowiednie uprawnienia pozwalające na bezpieczne ich używanie. Agregaty gazowe LPG są wykorzystywane do używania właśnie w miejscach gdzie zabroniona jest emisja jakichkolwiek spalin. Po zgłoszeniu się do takiego przedsiębiorstwa będziemy mieli możliwość skorzystania z wysokiej jakości agregatów, które zapewnią nam dostarczenie odpowiedniej ilości prądu we wskazane miejsce. Do agregatu jest dołączony zazwyczaj odpowiednio pojemny zbiornik na gaz zapewniający jego ilość wystarczającą do wykonania zaplanowanych prac. Jeśli chodzi o instalacje takiego urządzenia we wskazanym miejscu to zajmą się tym pracownicy wybranej firmy, którzy zadbają o odpowiednie jego podłączenie tak aby uniknąć ryzyka uciekania gazu.

Dostarczenie prądu do miejsca pozbawionego możliwości skorzystania z agregatów napędzanych silnikami spalinowymi wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń dostosowanych do takich właśnie zadań. Opisane powyżej rozwiązanie pozwoli na dostarczenie potrzebnej nam ilości prądu bez szkody dla środowiska naturalnego.  

 

Usługi biura konstrukcyjnego<< >>Sprawne działania promocyjne

O Autorze : Bartek Kolaczyk