Jazda rowerem jest jednym z przyjemnych i rozwijających sposobów spędzania wolnego czasu. Dzięki rowerom możemy pokonywać nawet znaczne odległości, nie musimy stać w korkach czy na zatłoczonych ulicach. Sport ten odpowiedni jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Rower z pedałami dobrym pomysłem na prezent

rower z pedałami dla 3 latkiPierwszy rower dla dziecka powinien być przede wszystkim możliwie jak najbardziej bezpieczny. Duża część rodziców decyduje się na model z uchwytem z tyłu, by asekurować pociechę. Jeśli chcielibyśmy zachęcić naszego syna lub córkę do jazdy, warto zastanowić się, jaki rower z pedałami dla 3 latki lub pięciolatka jest najbardziej odpowiedni. Poza wspomnianym już ułatwieniem w postaci uchwytu taki pojazd powinien posiadać boczne kółka, by dziecko czuło się na nim stabilnie. Kilkulatek nie ma tak dobrze rozwiniętego zmysłu równowagi jak osoba dorosła, i dlatego należy pomóc mu w nauce jazdy rowerem i wypracowaniu odpowiedniego balansu. Pojazd dla dziecka nie może być zbyt ciężki, by nie zniechęcać do jego używania. Siodełko w rowerze dla kilkulatka powinno być wygodne i specjalnie wyprofilowane tak, by nasza pociecha czuła się komfortowo podczas jazdy. Jak widzimy, jest wiele cech pojazdy, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jednak taka inwestycja sił i czasu z pewnością się opłaci. Jazda rowerem powinna kojarzyć się dziecku przede wszystkim z przygodą, przyjemnością i dobrą zabawą na świeżym powietrzu, taki efekt zaś możemy osiągnąć, proponując mu pojazd dostosowany do jego potrzeb i możliwości.

Rower jest wspaniałym pomysłem na prezent dla dziecka. Pomaga zachęcić je do ruchu na świeżym powietrzu oraz wpoić zdrowe nawyki. Warto wybrać odpowiedni model, by nasza córka czy syn chętnie z niego korzystali i rozwijali swoje umiejętności.

 

Ekologiczne kubki jednorazowe<< >>Wiele rodzajów pereł

O Autorze : Grzegorz Sarkow