Regularne i właściwe dbanie o zęby i jamę ustną powinno być nawykiem wszystkich, i to od najmłodszych lat. Podobnie jest z systematycznymi wizytami u stomatologa. Profilaktyka potrafi zapobiec przed wieloma chorobami i, co za tym idzie, zabiegami.

Wrocławski stomatolog leczący choroby przyzębia

Leczenie chorób dziąseł WrocławJako najczęstszą przyczynę problemów z tkankami przyzębia, do których zalicza się między innymi błonę śluzową czy dziąsło, wskazuje się niewłaściwy sposób dbania o zęby i higienę jamy ustnej. Leczenie chorób dziąseł Wrocław w późniejszym czasie może być również spowodowane cechami wrodzonymi albo nieodpowiednim odżywianiem się czy niewłaściwym i niezdrowym trybem życia. Przyczyn zapalenia może być jednak jeszcze więcej, ale ważne jest, że jeśli zauważymy pierwsze niepokojące oznaki, jak na przykład krwawienie czy przemieszczanie się zębów, należy jak najszybciej umówić się na wizytę u stomatologa. Tego typu choroby leczone są na kilka sposobów. Początkowo może to być zabieg usuwania kamienia nazębnego, różne korekty wypełnień, dbałość o prawidłowe czyszczenie zębów, dzięki stosowaniu odpowiednich nici czy płynów, a także stosowanie leków, jak antybiotyki. Jeśli zmiany są już znaczne i występuje dużo ubytków, stosuje się zabiegi chirurgiczne, jak na przykład przeszczepy kostne, przeszczepy lub odtwarzanie tkanek miękkich przyzębia albo stosuje się nowoczesne metody, za pomocą których bezinwazyjnie leczy się stany zapalne. Wybór metody zależny jest od stopnia zaawansowania choroby, a decyzję podejmuje się po konsultacji ze stomatologiem.

Dzięki nowoczesnemu sprzętowi oraz metodom choroby dziąseł można wyleczyć nawet w sposób nieinwazyjny. Jednak najważniejsza jest profilaktyka, czyli dostarczanie pożywienia obfitego w witaminy oraz regularne i właściwe czyszczenie zębów.

Na czym polega czyszczenie wuko kanalizacji?<< >>Prezent z okazji narodzin dziecka

O Autorze : Zdzisław Paksiński