Pluskwy pojawiają się zazwyczaj znienacka i potrafią być bardzo uciążliwe. Mogą pojawić się one zarówno w domach jak i mieszkaniach. Firmy, które zajmują się dezynsekcją mogą zaproponować metodę żelową zwalczania tych szkodników.

Zamgławianie ULV i metody IPM

zwalczanie pluskiew warszawaOczywiście praktycznie każda firma udziela gwarancji na wykonane przez siebie działania. Jeśli chodzi o metodę żelową, wynosi ona zazwyczaj 6 miesięcy. To jednak wcale nie oznacza, że po 6 miesiącach owady znowu się pojawią. Trutki w postaci żelu działają znacznie dłużej, dzięki czemu są w stanie wyeliminować wszystkie insekty. Prusaki, karaluchy, karaczany, przybyszki afrykańskie, mrówki, mrówki faraona i wiele innych owadów może być zwalczana właśnie tą metodą. Oczywiście zwalczanie pluskiew warszawa może też odbywać się przy pomocy innych metod. Warto wspomnieć tutaj o nowoczesnej metodzie, jaką jest zamgławianie ULV. Często stosuje się tę metodę łącznie z zintegrowanymi metodami IPM. Mgła zawiera sporo pyretroidów, które niszczą owady. Okazuje się, że jest to obecnie nie tylko najskuteczniejsza, ale również najbezpieczniejsza metoda zwalczania naprawdę trudnych insektów. Do takich trudnych owadów należą bez wątpienia pluskwa domowa, obrzeżek gołębi, ptaszyńce, wszy, pchły, kleszcze i znacznie więcej. W dezynsekcji tą metodą stosuje się specjalne urządzenie – zamgławiacz. Sprzęt ten wytwarza krople o wielkości około 20 mikronów. To sprawia, że preparat jest w stanie dotrzeć w nawet najmniejsze szczeliny.

Zdarza się, że samo zamgławianie nie pomaga, dlatego firmy stosują dodatkowo metody IPM – fizyczne, chemiczne, biologiczne i inne. Im więcej zabiegów wykonywanych zamgławiaczem, tym wyższa ich skuteczność. Na pluskwy domowe najczęściej stosuje się dwa zabiegi w odstępie czasowym od 17 do 21 dni.

Jaką wypożyczalnię wybrać<< >>Bydgoscy fachowcy od podłóg

O Autorze : Zdzisław Paksiński