W lato kobiety często rezygnują z noszenia skarpetek – w końcu ponoć nie do wszystkich butów one pasują.  To fakt, że nie zawsze wygląda to dobrze. Niestety rezygnacja z noszenia skarpetek to nie jest najlepsza decyzja, w końcu wtedy o wiele łatwiej o pęcherze i otarcia, a tego przecież nikt nie lubi, zwłaszcza, że gojenie się często trwa bardzo długo.

Jakie skarpetki powinnyśmy wybierać?

skarpetki damskie stopkiTo oczywiste, że do wysokich butów albo tenisówek wybieramy zwykle tradycyjne skarpetki, dłuższe lub krótsze w zależności od preferencji, jednak dobrze wiemy, nie do wszystkiego one pasują. W końcu w zestawieniu z balerinkami czy obcasami będą one wyglądać co najmniej komicznie i nieestetycznie. Co więc zrobić? Zrezygnować z jakiegokolwiek okrycia stóp? Absolutnie nie. Przecież nie chcemy problemów ze stopami, a narażając się na otarcia możemy nabawić się problemów ze stopami, które mogą być bardzo ciężkie do wyleczenia i nawet używanie soli do kąpieli stóp, kremów i innych specyfików nic nam nie pomoże. Co więc zrobić, żeby wyglądać schludnie, ale jednocześnie nie robić sobie krzywdy? Skarpetki damskie stopki to odpowiednie rozwiązanie. Możemy wybrać białe, kremowe, czarne, fioletowe, grubsze lub cieńsze – takie, które będą odpowiednie dla naszych stóp, w końcu my najlepiej wiemy jakie one są – bardziej czy mniej delikatne. Plusem jest to, że ryzyko przetarć znacznie się zmniejszy, a poza tym takie skarpetki nawet nie będą widoczne.

Warto dbać nie tylko o to, by wyglądać dobrze w nowych obcasach dobranych kolorystycznie do torebki i kapelusza, ale także o to, by czuć się w nich komfortowo i zaoszczędzić sobie bólu. W końcu czy warto iść na randkę bez odpowiednich skarpet i zamiast myśleć o rozmowie z ukochanym zadręczać się bólem pięt?

Wysokiej jakości kuchnie<< >>Nowy napęd do bramy

O Autorze : Krystian Ząbek