Większość z nas panele akustyczne kojarzy ze studiem nagrań, kinem czy salami konferencyjnymi. Tymczasem okazuje się, że panele akustyczne świetnie nadają się także do zastosowania w prywatnych mieszkaniach gdzie nie tylko spełniają swoją wygłuszającą funkcję ale przede wszystkim świetnie wyglądają.

Zastosowanie paneli w prywatnych przestrzeniach

panele akustyczne dekoracyjnePo raz pierwszy spotkałam się z panelami akustycznymi w prywatnej przestrzeni w domu koleżanki. Urządzała akurat salon, który sąsiadował przez ścianę z pokojem dziecięcym. Dla wygłuszenia dźwięków i niezakłócania wieczornego spokoju dzieciom na ścianie przy stole gdzie zazwyczaj urzędują goście położyła panele. Patrząc na nie nie przyszłoby mi do głowy, że są to panele akustyczne ponieważ wyglądały niesamowicie dizajnerko i nadały całemu pomieszczeniu nowoczesnego charakteru. Okazało się, że są to panele akustyczne dekoracyjne. U niej przypominały kształtem plaster miodu ale gama form i kolorów jest niezmiernie szeroka. Mogą przypominać wachlarz, strzałki, sześciany albo zwykłe kółka czy prostokąty. Producenci prześcigają się też w ilości oferowanych kolorów. Zazwyczaj jest 18 kolorów do wyboru. Panele te wykonane są ze specjalnej pianki porowatej po jednej ze stron. Montaż jest szybki i łatwy. Wszystko przyklejamy na specjalny klej do ściany. U mojej koleżanki wygłuszona była nawet nie cała ściana od rogu do rogu ale z paneli został ułożony wzór na centralnej części ściany z wolnymi przestrzeniami tak jakby miejscami poodpadały. Prezentowały się naprawdę ciekawie.

Podejrzewam, że tego typu panele znajdą wkrótce zastosowanie zapewne w wielu domach. Przyznam otwarcie, że po wizycie u koleżanki zaczęłam sama zastanawiać się nad wygłuszeniem w ten sposób pomieszczenia w moim domu, w którym stoi hafciarka. Nie ukrywam, że jest to fajne rozwiązanie tak wizualnie jak i praktycznie.

Wybór odpowiedniej sali weselnej w Gdańsku<< >>Profesjonalne projektowanie wnętrza

O Autorze : Przemek