W ostatnim czasie bardzo dużo słyszy się o odnawialnych źródłach energii i korzyściach jakie płyną z ich posiadania. Można wybrać kilka alternatywnych źródeł takich jak elektrownie wodne wiatrowe czy słoneczne. Ze względu na warunki atmosferyczne jakie panują w naszej szerokości geograficznej, najczęściej wybiera się elektrownie słoneczne, a są to głownie panele fotowoltaiczne na dachach budynków.

Popularne inwestycje w panele słoneczne

dotacje do instalacji fotowoltaicznychJak można zauważyć na rynku coraz więcej osób zaczyna interesować się odnawialnymi źródłami energii, szczególnie słonecznej, a wpływa na to kilka czynników między innymi spore dotacje jakie daje Państwo do wsparcia w ochronę środowiska. Warto zwrócić uwagę, że dotacje do instalacji fotowoltaicznych można dostać w bardzo prosty sposób wystarczy, ze zainwestujemy powyżej piętnastu tysięcy złotych w panele słoneczne co wychodzi w liczbie sztuk dwa do trzech i wtedy Państwo dopłaci nam około trzech tysięcy złotych do każdej kolejnej zakupionej baterii. Dzięki temu obok domu, może sobie stworzyć mini elektrownię słoneczną, dzięki której nasz dom stanie się niezależny od tradycyjnych źródeł prądu. Rachunki za energie elektryczna spadną nam blisko o siedemdziesiąt procent, a nadwyżkę, którą uda nam się wyprodukować, śmiało możemy sprzedać do miejscowych elektrowni, które będą ją przekazywać dalej. Dzięki takiemu zabiegowi wszyscy mocno skorzystają, gdyż my będziemy mieli zarobek,a elektrownia czystą energię użyteczną.

Jest to pierwszy krok do  walki z globalnym ociepleniem i zdecydowanym ograniczeniem emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Sprawi, to że mniej ciepła będzie się uwalniało do atmosfery, co jak wiemy ma niekorzystny wpływ na klimat, ale dzięki takim inicjatywa wkrótce może się to zmienić.

 

Odpowiednie modele krzeseł do warsztatu<< >>Zakup styropianu z Wrocławia

O Autorze : Edward Mońka