Siłownie umieszczone na zewnątrz, to bardzo sposób na poprawę swojej kondycji fizycznej. Dzięki montowaniu ich przez władze gmin oraz miast, mamy nieograniczony dostęp do wielu przydatnych dla naszego zdrowia urządzeń. Możemy na nich ćwiczyć różne partie mięśni oraz wykonywać efektywne ćwiczenia wytrzymałościowe.

Jakie ćwiczenia wykonujemy korzystając z siłowni zewnętrznych?

producent siłowni zewnętrznychW siłowniach zewnętrznych wykonujemy szereg ciekawych ćwiczeń. Zaliczają się do nich ćwiczenia fitness takie jak rowerek czy steper. Ćwicząc na nich, poprawiamy ogólną sprawność naszego organizmu. Korzystając z maszyn takich jak narciarz czy wioślarz, trenujemy wiele mięśni, których na co dzień nie używamy. Możemy zaliczyć te ćwiczenia do ogólnorozwojowych. Oprócz tego, możemy wykonywać ćwiczenia siłowe rozwijający mięśnie rąk lub brzucha poprzez podciąganie oraz brzuszki na specjalnych ławeczkach. Producent siłowni zewnętrznych montuje też urządzenia masujące i rozluźniające nasze mięśnie. Oprócz mięśni górnej partii ciała możemy też rzeźbić mięśnie nóg poprzez prasy nożne czy wahadła. Poprawiają one nie tylko siłę, ale też koordynację ruchową naszego całego ciała. Osoby z napięciami mięśni dolnej i górnej partii ciała, powinny skorzystać z urządzenia zwanego twister. Dzięki niemu możemy zredukować napięcia mięśni wywołane stresem.

Oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych i fitness, coraz częściej spotkamy się z urządzeniami do wykonywania profesjonalnej kalisteniki. Siłownie tego typu noszą nazwę Street Workout i są często umieszczane w miastach w całej Polsce. Mamy tam do dyspozycji wszystkie urządzenia potrzebne do wykonywania ćwiczeń siłowych i stretchingu. Należą do nich drabinki, drążki i poręcze. Możemy na nich wykonywać profesjonalny trening siłowy.

Sposoby na usuwanie gruzu<< >>Gdzie pojechać na krótki wypoczynek?

O Autorze : Tomasz Działkowski