Robotnicy często kojarzą nam się ze specjalistyczną odzieżą. Widzimy pracowników budowlanych w odblaskowych kamizelkach i kaskach na głowie. Jednak to nie jedyne części ubioru kojarzące się nam z nimi. Często myśląc o pracy fizycznej pojawia się nam w głowie obraz mężczyzny ubranego w kraciastą koszulę. Jest to pewien stereotyp, który mimo rozwoju technologii przetrwał do dziś.

Koszula z flaneli dla robotników

koszule flanelowe roboczePewne symbole kojarzymy ściśle z daną dziedziną, czy danymi grupami społecznymi. Kapelusz i lupę kojarzymy z detektywem, mimo, iż spotkany na mieście człowiek w takim ubiorze od razu rzucałby się w oczy – zatem roli detektywa by nie spełnił. Również jeśli myślimy o robotnikach fizycznych, oprócz kasku na głowie mamy przed oczami koszulę w kratę. Warto zaznaczyć, że koszule flanelowe robocze są wykorzystywane do tego typu prac po dziś dzień głównie za sprawą swojej praktyczności. Dodatkową cechą powodującą wykorzystanie flaneli do szycia roboczych ciuchów jest jej trwałość. Mimo, że jest solidna i nie zniszczy się szybko, to jest też przyjemna w dotyku, zatem nie powoduje dyskomfortu. Chroni pracowników przed zadrapaniami, a także przed zimnej w chłodniejsze dni. Jej funkcjonalność przejawia się również w jej kroju – możliwość rozpięcia, podwinięcia rękawów, czy schowania drobnych narzędzi w kieszonce czyni ją odpowiednią i praktyczną dla pracowników budowlanych, czy innych majsterkowiczów.

Chcąc zapewnić sobie, lub zatrudnianym robotnikom jak najlepsze warunki do pracy, nie zapominajmy o wyposażeniu ich w odpowiednią odzież. Podczas wyboru nie kierujmy się jedynie spełnieniem wszystkich przepisów BHP, ale także wygodą pracowników i funkcjonalnością odzieży. Z pewnością spełni te wymagania solidna koszula z flaneli.

Kosze pełne upominków dla pracowników<< >>Zimowy wyjazd na snowboard

O Autorze : Tomasz Działkowski