Nie da się ukryć, że wiele polskich firm miewa spore problemy związane z brakiem pracowników. Bardzo dużo osób z naszego kraju po prostu wyjechało. Najczęściej takie wyjazdy są związane z podejmowaniem pracy za granicą. Luki powstające po odejściu takich osób z polskich firm muszą być jednak odpowiednio szybko uzupełnione. Często bywają z tym spore kłopoty i rozwiązaniem okazuje się zatrudnianie pracowników z Ukrainy. 

Legalna rekrutacja Ukraińców 

jak szukać pracowników z ukrainyPraca w Polsce często dla naszych rodaków nie jest satysfakcjonująca pod względem finansowym. Nie da się nie zauważyć, że wielu przedsiębiorców oferuje zarobki na poziomie najniższej krajowej. W takim wypadku koniecznością bywa wyjazd za granicę żeby podreperować swój domowy budżet. Wyjazdy tego typu niestety determinują to, że przedsiębiorcy są zmuszeni do zatrudniania obcokrajowców. Szczególnie często do naszego kraju przyjeżdżają Ukraińcy. Osoby pochodzące z tego kraju chętnie do Polski przyjeżdżają i podejmują tutaj prace w najróżniejszych branżach. Szczególnie często słyszy się o zatrudnianiu w Polsce Ukraińców w firmach budowlanych. Odnajdują się oni świetnie również w firmach związanych z produkcją. Sporo pracodawców z Polski zastanawia się nad tym jak szukać pracowników z Ukrainy. Otóż wbrew pozorom nie jest to zadanie bardzo trudne. Wystarczy znaleźć odpowiednią agencję pracy, która może dla nas takich pracowników wyszukiwać. 

Ogólnie rzecz ujmując pracownicy z Ukrainy niejednokrotnie stanowią o sile polskich firm. Można łatwo znaleźć w Polsce agencje pracy, które nam pomogą w znalezieniu i rekrutowaniu pracowników z Ukrainy. Ostatnimi czasy znacznie zmieniło się polskie prawo odnośnie zatrudniania obcokrajowców więc mamy z tym już o wiele łatwiej jeśli chcemy zatrudnić obywatela Ukrainy. 

Kupno rozrzutnika do obornika<< >>Dlaczego warto ubiegać się o zwrot VAT?

O Autorze : Olaf Bądzik