Wydatki na energię elektryczną należą do stałych i istotnych kosztów w budżecie domowym. Nie zaszkodzi zastanowić się, czy istnieją sposoby na zadowalające obniżenie użytkowania energii elektrycznej bez odczuwalnego zmniejszenia jej wykorzystania na co dzień?

Mądre oszczędzanie prądu. O bateriach kondensatorowych

baterie kondensatorów do 230 VAby w pełni zrozumieć, w jaki sposób przyczyniamy się do potencjalnie niepotrzebnego zwiększenia wydatków, związanych z użyciem prądu, należy zrozumieć specyfikę występowania zjawiska, zwanego bierną energią elektryczną. Jest to, najprościej rzecz ujmując, swoiste pole magnetyczne, które wytwarzają urządzenia bazujące na energii elektrycznej, przy czym energia ta jest niejako efektem ubocznym ich pracy – jest wytwarzana, lecz nieużytkowana. Tu rozwiązaniem wydają się być baterie kondensatorów do 230 V. Zastosowane w miejscach o wzmożonym poborze energii elektrycznej, kompensują ją; czyli – innymi słowy – likwidują niepotrzebny, nieużytkowany nakład prądu, generowany przez dane urządzenie. Dzięki temu opłaty za energię elektryczną bierną, będące stałym punktem na comiesięcznej fakturze za prąd, ulegają znacznej redukcji, co ma bezpośrednie i odczuwalne przełożenie na nasze portfele. Różnica ta będzie szczególnie zauważalna przez tych odbiorców energii, którzy korzystają z niej jako główne źródło ogrzewania w sezonie grzewczym oraz przez osoby, które intensywnie eksploatują domowe urządzenia elektryczne codziennego użytku.

Jeżeli pragniemy uzyskać oszczędności poprzez ograniczenie nadmiernego zużycia prądu, zastosowanie baterii kondensatorów do 230 V prądu jawi się jako wyjście racjonalne i uzasadnione. Warto je rozważyć, ponieważ wydaje się ono być skutecznym sposobem na mądre i ekonomiczne gospodarowanie energią elektryczną.

Rozmowa z kolegą o nowej funkcji w baofengach<< >>Powietrze pompy ciepła urządzeniem dwufunkcyjnym

O Autorze : Bartek Kolaczyk