Drewniane domy całoroczne zyskują na popularności. Powstaje ich coraz więcej i staje się to proces coraz bardziej przystępny dla przeciętnego Kowalskiego, gdyż materiały niezbędne do budowy domu z bali staniały i porównanie kosztów budowy domu drewnianego z domem murowanym wychodzi coraz bardziej na plus.

Budowa domów drewnianych – ile kosztuje?

Budowa domów drewnianychCo zatem przemawia za zabraniem się za taką czynność jaką jest sprawna i szybka budowa domów drewnianych i co przekonuje ich właścicieli do ponoszenia większych kosztów kosztów przy budowie domu? Jak przyznają właściciele drewnianych domów, jest mnóstwo argumentów przemawiających na ich korzyść. Do przeważających powinniśmy zaliczyć przede wszystkich ekologiczność tych domów. Rzeczywiście domy drewniane są bardziej ekologiczne niż drogi murowane – ewentualne ich wyburzanie również (drewno rozkłada się w przeciągu lat, materiały budowlane takie jak cement czy pustaki nie). Domy drewniane są też podobno o wiele bardziej ekonomiczne, jeżeli chodzi o och użytkowanie, jak przyznaje jeden z właścicieli takiego domu, jeżeli już na etapie budowy zadbamy o to aby odpowiednio ocieplić dom będzie on o wiele bardziej szczelny i o wiele bardziej będzie utrzymywał ciepło niż domu murowane. Domu drewniane są też o wiele bardziej przytulne wizualnie, przywołują nam podświadomie wizerunek wiejskiego domu babci i dziadka do którego jeździliśmy na wakacje – a czar przywoływania takich wspomnień nie ma ceny.

Wielu właścicieli domków drewnianych całorocznych przyznaje również, iż do budowy takiego domu przekonała ich wizyta w Zakopanym, gdzie większość domów czy też ośrodków wypoczynkowych jest drewnach. Góralskie domy tak bardzo przypadły im do gustu, że postanowi odtworzyć ich charakter i mieć go na co dzień.

Dostarczam gry planszowe do sklepów<< >>Drzwi inwentarskie dla dziadka

O Autorze : Kamil Bogdański