Od kilku lat bardzo popularne stało się używanie AdBlue. Jest to specjalny środek, który wtryskiwany jest bezpośrednio do katalizatora pojazdu, gdzie neutralizuje szkodliwe substancje w spalinach. Wymaga jednak specjalistycznego przechowywania zarówno pojeździe, jak i na stacjach paliw oraz w zbiornikach prywatnych. Dlatego też produkowane są w tym celu odpowiednie pojemniki wyposażone w technologię grzewczą.

Zbiorniki, w których można przechowywać AdBlue

zbiorniki adblueSubstancja wtryskiwana do katalizatora w celu neutralizacji substancji szkodliwych w spalinach poprzez rozkładanie ich na związki azotu i wodę wymaga specjalnego przechowywania. Dlatego też zbiorniki AdBlue muszą być konstruowane w odpowiedni sposób. Ze względu na zawarty w mieszance mocznik o wysokim stężeniu powinny być one bardzo dobrze wyizolowane termicznie, a także wyposażone w systemy grzewcze. Wszystko to ze względu na to, że mocznik krystalizuje się w ujemnych temperaturach. Nie tylko więc dodatek taki straciłby swoje właściwości, ale też mógłby doprowadzić do uszkodzenia instalacji w samochodzie. Na rynku dostępnych jest wiele zbiorników tego typu od stacjonarnych po mobilne. Wyposażone są one w dystrybutory ułatwiające nalewanie substancji do docelowego baku na AdBlue, a także wielowarstwowo konstrukcję chroniącą przed wpływem niskich temperatur. Wiele z nich posiada także specjalistyczny system ogrzewania pozwalający na utrzymanie substancji w dobrym stanie nawet w trakcie zimy.

AdBlue jest specjalistyczną substancją, która wymaga odpowiedniego przechowywania. Ze względu na bardzo wysokie stężenie mocznika w mieszance powinna być ona wyizolowana od niskich temperatur. Można dzięki temu uniknąć skrystalizowana się jej, a tym samym obniżenia wartości. Dlatego też konstruuje się specjalne wielowarstwowe zbiorniki mobilne i stacjonarne, wyposażone w systemy grzewcze.

Kasa fiskalna online z terminalem płatniczym<< >>Jak zorganizować konferencję?

O Autorze : lucynas