Uprawianie niektórych odmian konopi jest w Polsce nielegalne. Przykładem może być chociażby Cannabis Indica. Większość z nas może kojarzyć tego typu rośliny pod inną nazwą – konopie indyjskie. Niemniej jednak warto wiedzieć, że w naszym klimacie występują również inne odmiany konopi, które są legalne. Szczególnie warto zaznaczyć popularność konopi przemysłowych. 

Drogocenne susze konopne 

legalny susz konopnyKonopie indyjskie są w naszym kraju uznawane za nielegalne. Wynika to stąd, że zawierają one w swoim składzie sporo substancji psychoaktywnych z czego najbardziej popularnym jest oczywiście słynny THC. Warto jednak wiedzieć o tym, że konopie obecnie dostępne są również w innych wersjach. W szczególności warto zauważyć, że dostępne są obecnie najróżniejsze produkty naturalne wytwarzane z konopi przemysłowych. Nasi dziadkowie mogą znać te rośliny pod inną nazwą. Niegdyś konopie przemysłowe były najczęściej nazywane siewnymi i obecnie również niekiedy się jeszcze to nazewnictwo stosuje. Z tych roślin obecnie powstaje wiele ciekawych preparatów leczniczych. Dużym uznaniem cieszy się jednak legalny susz konopny, który jest najprostszym do otrzymania produktem powstającym z konopi przemysłowych. W składzie takowych suszy można znaleźć ogromne ilości kanabinoidów. Mają one bardzo duży wpływ na nasz układ nerwowy. Dzięki tym składnikom możliwe jest chociażby blokowanie rozwoju poważnych chorób natury neurologicznej. 

Produkty konopne wytwarzane z konopi siewnych cieszą się rosnącą popularnością. Dokładne właściwości tych roślin są stale odkrywane. Okazuje się, że w składzie tych roślin znajdują się również bardzo duże ilości przeciwutleniaczy zwanych także antyoksydantami. Dzięki nim można eliminować wolne rodniki, które często są przyczyną powstawania nowotworów. 

Lecznicze oleje CBD<< >>Szycie odzieży, czyli ubrania przygotowane na miare

O Autorze : Katarzyna Mikołowska