Niemal wszyscy mężczyźni, a nawet i niektóre kobiety, lubią sobie od czasu do czasu pomajsterkować. W każdym mieszkaniu i domu znajdzie się zawsze coś do roboty – a to cieknący kran, a to szafka do poskładania, a to żyrandol do powieszenia. Każda z podstawowych prac domowych wymaga jednak zastosowania odpowiedniego sprzętu.

Zastosowanie kotew rozporowych

kotwy rozporowe do betonuZanim przystąpimy do wiercenia dziur w ścianach lub suficie, upewnijmy się zawsze, czy aby na pewno dysponujemy właściwymi narzędziami, żeby przeprowadzić naprawę usterki bądź też montaż jakiegoś elementu wiszącego. Zwłaszcza gdy będziemy chcieli powiesić jakiś ciężki przedmiot na suficie, konieczne będzie zastosowanie odpowiednich wkrętów – doskonale sprawdzą się wówczas kotwy rozporowe do betonu, dzięki którym powiesimy donicę, sufit podwieszany albo drążek wielofunkcyjny do ćwiczeń. Jakkolwiek by było, przyda nam się wtedy właśnie mechanizm rozporowy, który działa w następujący sposób: na początku trzeba wywiercić odpowiedniej grubości otwór w suficie, a następnie umieścić w nim (można sobie pomóc młotkiem) pierwszy element, jakim jest kotwa rozporowa. To zwykły kołek, do którego wkręca się później śrubę – ponieważ kotwa jest nieco cieńsza od samego wkręta, będzie on trzymał zdecydowanie mocniej, niż gdybyśmy zamontowali jedynie samą śrubę. W ten sposób możemy na niewielkiej powierzchni i przy użyciu niewielu wkrętów zawiesić na suficie przedmioty o sporej wielkości oraz masie.

Użycie kotew rozporowych jest bardzo powszechne i należy do jednej z najbardziej popularnych oraz skutecznych metod podwieszania sufity lub montowania do niego ciężkich przedmiotów. Dzięki zastosowaniu zaledwie dwóch bardzo prostych elementów możemy samodzielnie przeprowadzić w domu najprostsze remonty.

Popularne usługi koparką<< >>Foliowe opakowania na zamówienie

O Autorze : aniam