Jak powszechnie wiadomo reklama jest dźwignią handlu. Na rynku jest coraz mniejsza ilość przedsiębiorstw monopolistycznych i w każdej branży mamy coraz bardziej rozwijającą się konkurencję pomiędzy firmami, z której my jako konsumenci powinniśmy się tylko i wyłącznie cieszyć.

Dzisiejsza technika daje wiele możliwości reklamy.

folia one way visionWłaściciele firm próbując przebić się w gąszczu innych przedsiębiorstw muszą dbać o to, aby jak najbardziej się wyróżniać na rynku. Czasami nie wystarcza mieć po prostu lepszych jakościowo produktów niż konkurencyjne firmy. Czasami nawet niższe ceny nie wystarczają, aby podbić serca klientów. Rozkręcając swoją firmę przede wszystkim powinniśmy ją szybko rozreklamować. Można to zrobić na wiele sposobów. Np ostatnio w Poznaniu widziałem chodzących na mieście ludzi przebranych za maskotki z logiem firmy. Będąc firmą działającą głównie lokalnie wystarczy nam reklama bezpośrednia. Jest to tania i skuteczna forma reklamy. Nie każdego przecież stać na spoty reklamowe, czy wykupowanie miejsca w gazetach lub na bilbordach. Coraz bardziej rozwija się sitodruk w reklamach. Folia monomeryczna, czy folia one way vision coraz częściej jest przyklejana na firmowe samochody. Stojąc na ruchliwym rondzie, czy skrzyżowaniu przechodnie i inni kierowcy często oglądają się za samochodami i warto tę okazję wykorzystać, aby zwiększyć liczbę zainteresowanych naszymi produktami. Roll up umieszczany na chodniku przed wejściem do sklepu, czy firmy również powinien pomóc. Idąc miastem częściej zwracamy uwagę na to co jest na chodniku niż na witrynach sklepowych.

Ładnie zrobiony stojak w postaci roll up’a na którym zawrzemy w sposób czytelny profil działalności naszej firmy, także może skłonić potencjalnych klientów do zatrzymania się obok naszego sklepu. Koszty takiej reklamy nie są wielkie, a efekty mogą być zaskakujące.

Kobieta ciężarna XXI wieku<< >>Jak dbać o samochód?

O Autorze : Władimir Kliczkowski