W obecnych czasach bardzo niewiele osób dysponuje gotówką, bo wygodniejszą formą płatności jest karta płatnicza. Już prawie każdy punkt handlowy i usługowy posiada urządzenie umożliwiające płatność kartami na PIN i zbliżeniowo.

Jakie możliwości mają terminale płatnicze?

terminal do kartDla właściciela sklepu jest stratą, kiedy przychodzi klient, który rezygnuje z dokonania zakupów tylko dlatego, że nie może zapłacić kartą. Posiadanie terminala może znacząco zwiększyć zyski, ponieważ za transakcje nie są pobierane dodatkowo opłaty. Terminal do kart znajdziemy w kiosku, restauracji, sklepie detalicznym, cukierni, czy w salonie fryzjerskim. Dla kupującego i sprzedającego taka forma płatności jest bardzo wygodna, bo nie trzeba liczyć pieniędzy, a przelew dostajemy w ciągu maksymalnie dwudziestu czterech godzin. Terminale umożliwiają połączenie z kasą fiskalną , programem komputerowym do obsługi kasy, czy z internetem. Modele bezprzewodowe są stosowane w restauracjach, gdzie często kelner udaje się do stolika klienta z terminalem w ręku. Łączą się one bezprzewodowo z siecią internetową i mogą w każdej chwili drukować zestawienia, raporty i bieżące potwierdzenia dokonanej płatności. Posiadają niewielką klawiaturę i dość duży wyświetlacz, który działa także zbliżeniowo na karty płatnicze. Terminal można też podłączyć do czytnika kodów. Od paru lat na rynku dostępne są terminale płatnicze, które mają funkcję doładowań telefonów, co może być dodatkowym źródłem dochodu dla przedsiębiorcy.

Zakup zwykłego terminala nie jest wielkim wydatkiem dla właściciela firmy, bo jego koszt to zaledwie kilkaset złotych. Jednak korzyści płynące z jego korzystania są ogromne, szczególnie w sklepach i branży turystycznej. Firmy sprzedające terminale, gwarantują pomoc techniczną na każdym etapie użytkowania.

Potrzeba coraz więcej bramek<< >>Dlaczego warto zainwestować w makijaż permanentny?

O Autorze : Daniel Gwardia