Kiedy rozpoczyna się okres wiosenno – letni, pogoda zaczyna dopisywać a wieczory są coraz cieplejsze, bardzo popularnym sposobem na spędzenie wolnych weekendów a nawet wieczorów w ciągu tygodnia, jest wspólne grillowanie. Jak praktycznie zaplanować takie spotkanie, aby połączyć dobrą zabawę i zminimalizować porządki po niej.

Artykuły jednorazowe idealne na imprezę

naczynia jednorazoweLaura postanowiła zorganizować swoją imprezę urodzinową w domku letniskowym. Pomyślała, że jest to idealny pomysł z racji tego, że miała wielu znajomych i nie pomieściłaby ich wszystkich w swoim mieszkaniu. Ponadto zapowiadał się upalny dzień, a domek ulokowany był w pobliżu jeziora. Spotkanie na świeżym powietrzu, przy grillu i możliwość kąpieli były idealnym rozwiązaniem. To co ją jednak martwiło to sprzątanie po takiej imprezie. Z doświadczenia wiedziała, że najgorszą rzeczą było zmywanie sterty brudnych naczyń, czego chciała uniknąć. Pojawiła się więc myśl aby tym razem zaopatrzyć się w naczynia jednorazowe. A jak szaleć to szaleć, zakupiła nie tylko talerzyki i sztućce plastikowe ale również kubeczki, kieliszki do wódki jak i do wina. Kiedy nadszedł dzień urodzin wszystko było już gotowe. Impreza przebiegała według planu, wszyscy się świetnie bawili a naczynia jednorazowe sprawowały się bezbłędnie. Mimo obaw nie było problemu, że ktoś pomyli swój kubeczek, każdy z gości bowiem miał podpisany, a w razie zguby dostawał nowy. To co było kolejną zaletą jednorazówek to fakt, że nie było obaw o potłuczenie, czy inne uszkodzenia naczyń a po imprezie wszystko ładnie można było wrzucić do worka na śmieci. Zaoszczędziło to wiele stresu organizatorce dzięki czemu mogła się swobodnie i bez zmartwień bawić.

Często wydaje się, że jednorazowe naczynia są mało eleganckie, tandetne i mało ekologiczne. Jest to prawda, jednak równocześnie są one bardzo praktyczne, co jest ważne głównie przy imprezach na świeżym powietrzu ale i nie tylko. A skoro nie używane są na co dzień tylko od okazji to nie powinno się mieć wyrzutów sumienia związanych z produkowaniem odpadów.

 

Rocznica ślubu z fotobudką<< >>Dobra jakość eventów

O Autorze : Krystian Ząbek