Rzeczoznawca to osoba, która posiadając odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie w danej dziedzinie otrzymuję taki tytuł. Jego praca polega na wycenie. Może być to wycena nieruchomości, budowlany, czy też prawa budowlanego. Występuję wiele aspektów w których wymagany jest rzeczoznawca.

Na czym polega praca rzeczoznawcy?

wycena mieszkania w WarszawieAby otrzymać tytuł zawodowy rzeczoznawcy, wymagane jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji oraz wyższego wykształcenia najczęściej wyższego z tytułem magistra. Często dopełnione studiami podyplomowymi. Dodatkowo wymagane są odpowiednie rekomendację, przynależność, doświadczenie oraz zdany egzamin. Wiedząc już jak zostać rzeczoznawcą, pora przejść do tego czym zajmuję się rzeczoznawca. Jego podstawowym i najważniejszym obowiązkiem jest wycena. Przykładowo samochodowy, zajmuję się najczęściej wyceną szkód, oraz tym jaki jest koszt naprawy danej szkody, czy też jaka jest wartość samochodu. Rzeczoznawca nieruchomości jak sama nazwa wskazuję zajmuję się wyceną nieruchomości. Przykładowo wycena mieszkania w Warszawie, Krakowie jest bardzo trudnym zadaniem ze względu na wielkość miasta oraz ilość występujących mieszkań. Nawet takie same mieszkania mogą mieć różną cenę ze względu na lokalizację, cena mieszkania zależy od dzielnicy w której się znajduję. Kolejnym aspektem jest stan mieszkania, inna cena jest mieszkania zapuszczonego a inna mieszkania wyremontowanego, nawet jeżeli są one takie same i znajdują się w tej samej dzielnicy. Kolejnym aspektem jest piętro na którym występują, każde piętro rządzi się swoimi cenami. Na wyższych piętrach mieszkania z reguły są tańsze. Średnie ceny za metr kwadratowy, znacznie się różnią, dlatego rzeczoznawca musi posiadać, dobra pamięć, wiedzę oraz umiejętności, aby odpowiednio dokonać wyceny.

Praca rzeczoznawcy to praca bardzo odpowiedzialna. Odpowiednio dokona wycena przynosi same pozytywy, natomiast jeżeli zdarzy się błąd, może nieść on za sobą sporą stratę dla poszkodowanego bądź ubezpieczyciela w przypadku samochodowego rzeczoznawcy. Tak samo może to wyglądać w wycenie nieruchomości czy w innych aspektach.

Jak montować profile<< >>Auto pomoc w razie wypadku

O Autorze : Szymon Krzyżewski