Od kiedy pamiętam to robotę zawsze wykonywałem na czas. Nigdy też od nikogo nic nie pożyczałem, ponieważ posiadam własny sprzęt, który czasami pożyczam swojemu bratu. Ostatnio właśnie pożyczyłem mu wentylator, którego nie oddał na czas.

Pożyczony wentylator transportowy do trocin

wentylatory transportowe do trocinRobota mi czekała a ja stałem w miejscu. Nic nie mogłem zrobić i zastanawiałem się wtedy kto jeszcze ma wentylatory transportowe do trocin, żebym mógł pożyczyć na jeden dzień. Nigdy nie pożyczałem nic od innych, ale w czwartek miałem wyjątkową sytuację i nie mogłem tego wszystkiego tak zostawić. Przypomniałem sobie wtedy, że Stefan kiedyś pożyczał ode mnie jakieś narzędzia i miał u mnie dług wdzięczności. Wiedziałem, że u niego są trzy wentylatory transportowe do trocin i bez oporów do niego poszedłem. Mieszka kilka domów dalej to nie było tak daleko. Od razu mu powiedziałem w czym rzecz i wiedział, że nie żartowałem. Pożyczył mi jeden wentylator i nawet mnie podrzucił z nim do domu. Pomagał mi nawet ze wszystkim, żebym zdążył na czas. Stefana zawsze lubiłem i wiedziałem, że na tego faceta można liczyć. Gdyby nie jego pomoc to straciłbym mnóstwo pieniędzy. Wszystko załatwiłem a w piątek z samego rana i pojechałem do brata, żeby odebrać od niego swój wentylator. Nie mógł mi go wcześniej oddać, ponieważ miał sporo roboty a byłem jedyną osobą, od której mógł pożyczyć ten wentylator. W ramach podziękowania zaprosił mnie na bardzo dobry obiad do naszej ulubionej knajpy. Z bratem zawsze miałem dobre relacje.

Po tamtym czasie wszystko się uspokoiło. Takiego spokoju właśnie potrzebowałem, ale sądzę, że w czasie kryzysu świetnie sobie jednak poradziłem. Przyczynił się do tego Stefan, ale pomoc czasami jest potrzebna. Brat później oddawał wszystko na czas.

 

Nowoczesna wentylacja w budynkach mieszkalnych<< >>W co warto wyposażyć salon kosmetyczny?

O Autorze : Zdzisław Paksiński