W dzisiejszych czasach, ogrodzone są i powinny być działki i tereny nie tylko prywatne. Wiele firm w rejonie Śląsk już stosuje takie rozwiązania, które mają na celu zabezpieczenie przez nieproszonymi gośćmi. Nie zawsze mowa tutaj o ludziach,. W rejonach przemysłowych porusza się cała masa mniejszych oraz większych zwierząt, które mogą narobić wielu szkód, w zależności do jakiego przedsiębiorstwa się zakradają.

Jakie są ogrodzenia panelowe?

ogrodzenia paneloweW zakładach produkujących żywność, mimo przestrzegania bardzo surowych zasad, część woni wydobywa się na zewnątrz,a ta przyciąga pobliską faunę. Jeżeli więc nie chcemy spotkać przy wyjściu z zakładu niedźwiedzia lub dzika to dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie na przykład solidne ogrodzenia panelowe ze śląska. Są to wysokie na dwa metry (ale mogą występować również wyższe) i długie na pięć panele składające się z wytrzymałych prętów metalowych. Takie ogrodzenie panelowe to oprócz środka zapobiegawczego dzikiej zwierzynie również wystarczające zabezpieczenie przed działalnością złodziei. Takie płaty ogrodzenia są przykręcane do metalowych słupków. Pod siatką stawiana jest podmurówka betonowa, aby poziom siatki był równy. Poziom ten utrzymuje się poprzez segmentowe wznoszenie oraz obniżanie kolejnych paneli ogrodzenia. Słupy, dla wzmocnienia całej konstrukcji są wmurowywane z metr w podłoże. Jest to jeden ze sposobów określania granic terenu działki. Charakteryzuje się on koniecznością wykorzystania niewielkiego nakładu finansowego. Jeżeli budżet na to pozwala, zdecydowanie trwalszym rozwiązanie są ogrodzenia betonowe, których solidność nie zawsze idzie w parze z wizualnym efektem końcowym. Płyty betonowe obsadza się w podobny sposób jak w przypadku ogrodzeń metalowych z tą różnicą, że transport elementów tego płotu odbywa się za pomocą większych samochodów.

Dodatkowym atutem takiego ogrodzenia jest niemożliwość podejrzenia drugiej strony. Tak więc jeżeli danemu przedsiębiorstwu zależy na dodatkowej prywatności, stosowanie ogrodzeń betonowych jest bardziej wskazane. A przez żadne z tych ogrodzeń, na pewno nie przedrze się żadna zwierzyna.

Meble z litego drewna w nowym domu<< >>Sprzedaję w internecie drapaki dla kota

O Autorze : Kamil Bogdański