Obecnie myśląc o oszczędnym użytkowaniu energii elektrycznej od razu mamy przed oczami świetlówki LED. Są one wykorzystywane nie tylko w domach, ale także w fabrykach, magazynach czy halach produkcyjnych. Właścicielom dużych firm szczególnie zależy na wysokich oszczędnościach.

Właściwości sprawdzonego oświetlenia przemysłowego led

sprawdzone oświetlenie przemysłowe ledPoza redukcją kosztów, które daje sprawdzone oświetlenie przemysłowe led, dzięki tego typu technologii uniknąć także można opłat za przeciążenie sieci elektrycznej, do której dochodzi przy dużej eksploatacji prądu. Oświetlenie LED jest ponadto bezpieczne, a świetlówki mają dużą żywotność, jeśli tylko zostanie dobrane odpowiednio do swojego przeznaczenia. Jest to sporą oszczędnością, ponieważ nie wydaje się pieniędzy na naprawy oraz konserwacje lamp, a świetlówki świecą nawet do 50 tysięcy godzin, po czym nie gasną jak standardowe żarówki, ale powoli osłabia się w nich natężenie światła. Natężenie jest różne, w zależności od pomieszczenia. Na schodach, rampach oraz w korytarzach wahają się od 100 do 150 luksów, natomiast miejscach pracy ludzi oraz w chłodniach jest to od 200 do 300 luksów. Ważną właściwością popularnych ledów jest to, że świetlówki nie emitują ciepła i można ich swobodnie używać w miejscach przechowywania żywności. Na oświetlenie hal i magazynów składają się między innymi: hermetyczne lampy przemysłowe, przeciwwybuchowe, lampy wysokiego składowania, przemysłowe lampy liniowe, przemysłowe lampy High Bay, świetlówki itp.

Bez wątpienia światło LED wyróżnia się energooszczędnością. Według statystyk oszczędność prądu sięgają nawet do 70%, a ich żywotność jest około 5 razy większa niż standardowych żarówek. Są to mocne argumenty przemawiające ze zainwestowaniem w oświetlenie w technologii LED.

Fotobudki na imprezy<< >>Zastosowanie złota koloidalnego

O Autorze : Piotr Damaszek