Jeśli chodzi o budownictwo, to najważniejszą rzeczą w zimie jest dobra pompa ciepła. Dzięki niej będziemy mieli w domu przyjemnie i ciepło, chętnie będziemy wracać do niego z długich spacerów, a w nocy będziemy mogli zasnąć bez przykrywania się grubymi pierzynami i ubierania zimowych piżam.

Gdy pompa ciepła zawiedzie, wpadamy w niezłe tarapaty, szczególnie w zimę

pompa-cieplaPowietrzne pompy ciepła są w powszechnej opinii niezawodne, bardzo ekonomiczne i skutecznie dbają o nasz komfort cieplny. Co jednak gdy nasza dobra pompa ciepła się psuje? Mnie taka awaria się przytrafiła ostatniej zimy. Moja dobra pompa ciepła była umiejscowiona pod ziemią, blisko mojego garażu. Nie miałam w domu miejsca, żeby postawić powietrzne pompy ciepła, więc wybór tej zewnętrznej był dla mnie oczywisty. Działki pod Krakowem są bardzo drogie, budowanie domów też, więc nie chciałam wybrać innego projektu, by móc wstawić pompę ciepła do kotłowni. Jaka pompa ciepła wcisnęła by się do małego garażu? Pewnie żadna. Trzeba było może jednak bardziej poszukać, bo podziemna pompa ciepła nie była dobrym rozwiązaniem. Przyszły takie mrozy, że ziemia była tak zmarznięta i pompa ciepła przestała działać. Na początku grzała tylko słabiej, ale potem przestała grzać w ogóle. Musieliśmy wezwać fachowca, żeby ją naprawił. Przy okazji odkopywania pompy ciepła postanowiliśmy wrzucić tam, trochę styropianu, żeby w przyszłym roku ta sytuacja się nie powtórzyła.

Mamy nadzieję, ze to coś poradzi, bo jeśli znowu przyjdą takie mrozy to będziemy tutaj zamarzać, a nie cieszyć się nagrzanym domem pod Krakowem.

Profesjonalna usługa wirtualnego biura<< >>Gaz czy prąd?

O Autorze : Władimir Kliczkowski