W ostatnich latach bardzo często spotkać się możemy z zainteresowaniem ekologicznymi materiałami opałowymi. Coraz mniej osób decyduje się na zakup węgla czy też drewna opałowego. To drugie rozwiązanie jest szczególnie mało komfortowe z racji ilości miejsca jakie zajmuje. Właśnie dlatego ze składów materiałów opałowych bardzo często znikają takie materiały jak brykiet torfowy, pellet czy też ekogroszek.

Kaloryczny ekogroszek z Polski

ceny ekogroszku w polsceJeszcze nie tak dawno ekogroszek uznawany był za produkt uboczny powstający przy wydobywaniu węgla. Ten materiał opałowy jest bowiem bardzo drobny co sprawiało znaczne problemy podczas jego spalania w klasycznych kotłach używanych w centralnym ogrzewaniu. Z biegiem lat zaczęto jednak udoskonalać wspomniane kotły co sprawiło, że obecnie możemy zakupić kocioł przeznaczony do spalania drobnego granulatu jakim jest ekogroszek. W kotłach tych oprócz ekogroszku świetnie sprawdza się w drobny pellet powstający z odpowiednio prasowanych wiórów drzewnych. Za kupnem wspomnianego materiału przemawiają dodatkowo ceny ekogroszku w Polsce. W ciągu ostatnich kilkunastu lat ceny za jedną tonę omawianego materiału opałowego spadły niemalże o połowę. To jeszcze bardziej zachęca do zakupu zarówno kotła jak i zapasu ekogroszku na całą zimę. Jeśli posiadamy suche miejsce do składowania ekogroszku to bardzo dobrym pomysłem jest zakup większej ilości w czasie promocji. Najczęściej najniższe ceny za jedną tonę ekogroszku znaleźć możemy po zakończonym sezonie grzewczym, czyli w czasie wiosny.

Niektóre wersję ekogroszku są tak bardzo kaloryczne, że ciężko dostrzec różnice między ogrzewaniem ekogroszkiem a węglem najwyższej jakości. Obecnie ekogroszek często możemy zakupić w marketach w postaci wygodnych kilkukilogramowych worków. Posiadając kocioł z automatycznym podajnikiem taka forma pakowania będzie najbardziej komfortowym rozwiązaniem dla użytkowników.

Kurs mindfulness uczy jak poprawić swoje życie<< >>Kudowa nie tylko na narty

O Autorze : Piotr Damaszek