Aby tworzyć ciekawe utwory potrzeba talentu oraz miejsca, gdzie można zrealizować podkład muzyczno-słowny. O ile talent to nie jest rzecz, którą może człowiek kupić, to wyposażenie do studia nagrań – owszem. A co kupić oprócz mikrofonu i miksera? Często to właśnie stanowi problem dla początkujących producentów muzycznych. Jedną z najważniejszych rzeczy jest pianka akustyczna.

Dobra jakościowo pianka akustyczna

dobra pianka akustycznaMało osób planując zająć się produkcją muzyczną zastanawia się nad tym jaką piankę akustyczną wybrać. Wiele osób nawet nie wie jakie właściwości powinna mieć dobra pianka akustyczna. Po pierwsze: powinna być dźwiękochłonna. W ten sposób akustyka w pomieszczeniu w którym będziemy nagrywać będzie odpowiednio dobra. Po drugie musi świetnie wygłuszać, aby nie powstawało żadne echo, ani niepotrzebne wibracje dźwięku. Jedyne co ma przyjmować dźwięk to mikrofon. Następnie trzeba zadbać by nie chłonęła ona kurzu. Dlaczego to tak ważne? Kurz przeszkadza wokaliście śpiewać. oże to być wielka trudność dla osób o wysokiej tonacji. Problem ten można rozwiązać albo odkurzając kilka razy dziennie, albo kupując odpowiednią piankę akustyczną. Trzeba dobrać nawet kolor, ponieważ nawet on ma wpływ na jakość śpiewu. Profesjonalny wokalista musi skupić się na każdej śpiewanej sylabie. Zbyt jaskrawe kolory będą go rozpraszać, co może zadziałać negatywnie. Najlepsze są stonowane kolory, najlepiej szary lub czarny.

Mając dobrą piankę tak naprawdę mamy już pół sukcesu, jeśli chodzi o dobrą jakość nagranego dźwięku. Oczywiście mikrofon ma wielkie znaczenie, jednak nawet najlepszy nie poradzi sobie ze słabo wygłuszonym pomieszczeniem. Warto zauważyć, że żaden profesjonalista nie nagrywa w pomieszczeniu bez pianki akustycznej. Aby mieć dobrą jakość należy zakupić ten produkt.

 

Meble sklepowe – jak je wybrać?<< >>Naprawa ekspresu do kawy

O Autorze : Olaf Bądzik