W dzisiejszych czasach, często spotyka się ludzi, którzy mają problemy z kręgosłupem. Ból kręgosłupa utrudnia im codzienne funkcjonowanie. Nie powinno się bagatelizować tego problemu. Schorzenia związane z kręgosłupem często są ortopedyczne i traumatologiczne, jednak bardzo często problem leży w kanale kręgowym, a tu już potrzeba interwencji neurochirurgicznej.

Neurochirurgia w leczeniu bólów kręgosłupa

neurochirurgia w BydgoszczyBóle kręgosłupa i kończyn dolnych mogą często być spowodowane uciskami na nerwy rdzeniowe lub nawet na sam rdzeń kręgowy. Za ucisk ten odpowiedzialne są różne struktury. Wśród nich najczęstsza jest przepuklina jądra miażdżystego krążka międzykręgowego. W takich przypadkach, warto jest wybrać się do lekarza specjalisty neurochirurga. Przepukliny krążków międzykręgowych powstają wskutek przeciążeń wywieranych na kręgosłup często i długo, dlatego wykonywana praca ma tutaj istotne znaczenie. Niestety w niemal każdym rodzaju pracy istnieje ryzyko pojawienia się przepukliny w kręgosłupie. W przypadku pojawienia się bólu w kręgosłupie, należy niezwłocznie udać się do neurochirurga, zwłaszcza kiedy ból promieniuje do kończyn. Schorzenie to dotyka mieszkańców dużych miast, takich jak np. Bydgoszcz. Na szczęście neurochirurgia w Bydgoszczy jest bardzo dobrze rozwinięta. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza kiedy zależy nam na rzetelnej i fachowej pomocy medycznej. Problemy z rdzeniem kręgowym lub nerwami rdzeniowymi są tak ważne, że nie należy ich bagatelizować.

W przypadku zauważenia u siebie bólu kręgosłupa, który promieniuje, ważne jest aby czym prędzej skonsultować się z lekarzem neurochirurgiem. Lekarz zbada i zdiagnozuje problem. Odpowiednio wczesne wykrycie przepukliny w kręgosłupie niemal gwarantuje pozytywne rokowania, dlatego nie powinno się bagatelizować takich problemów.

Jak zadbać o przygotowanie pracownika?<< >>Oryginalność okularów męskich od Tommy'ego Hilfigera

O Autorze : Edward Mońka